SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 22.10.2018

BALIKESİR AK PARTİ DE KIRCI İSTENMEYEN İSİM..!

BALIKESİR AK PARTİ DE KIRCI İSTENMEYEN  İSİM..!
2015 yılı milletvekili seçimlerinde vekil seçilen Sema Kırcı, 24 Haziran erken seçimlerinde de milletvekilliği için aday adaylığı başvurusunda bulundu. AK Partililer ve seçmen; seçildiği ilk günden bugüne bürokrasi de, partili belediye başkanları, milletvekilleri ve parti içerisinde yaşanan karmaşanın, gerilim, kutuplaşmanın ve tasfiyelerin sorumlusu görülen Kırcı’nın Balıkesir AK Parti milletvekili listesinde yer almasını istemiyor.02.05.2018 13:24

2015 yılında gerçekleşen Haziran ve 1 Kasım genel seçimlerinde Balıkesir AK Parti  milletvekili listesinde yer alması ve  milletvekili seçilmesi sonrası   önce Güney Marmara ve Bandırma’da  bürokrasi ve parti içerisinde kendisine yakın olmayan isimleri tek tek tasfiye ederek,Balıkesir AK Parti ve siyasetine de el atan Sema Kırcı’nın 24 Haziran erken seçimlerinde Balıkesir AK Parti listesinden aday gösterilmeyeceği yönündeki  duyumlar güçleniyor.

KIRCI’DAN BÜROKRASİ DE PARTİLİLER DE RAHATSIZ

Kırcı’nın 24 Haziran erken seçimlerinde de partiden aday adayı olduğu ve  Ankara 2.Seçim Bölgesi’ni tercih ettiği öğrenilirken, Kırcı’nın yeniden Balıkesir’de AK Parti milletvekili listesinde yer almadığı iddiaları Güney Marmara ve Bandırma’da   bir çok partili açısından sevinçle karşılandı.

Kırcı’nın Balıkesir’den milletvekili adayı olduğu ve seçildiği ilk günden bugüne Cumhurbaşkanı  ve AK Parti lideri Erdoğan ve Ailesi’nin ismini kullanarak, kamuoyunda ve parti içerisinde bir koruma oluşturmaya çalıştığı, Erdoğan ve eşinin, kendisini kızları gibi gördüğünü ifade ederek, bürokratları ve parti içerisinde kendisine uzak duranları sindirerek, parti içerisinde kendisini eleştirenlere karşı algı operasyonları yürüttüğü ve  tasfiye ettiği öne sürülüyor.

PARTİNİN BAŞKAN ADAYINA YÖNELİK ASILSIZ İDDİALAR..!

Kırcı’nın bürokrasi ve parti içerisinde hışmına uğrayan isimlerin başında ise Recep Şekerci geliyor.  Kırcı’nın 2014 yılı Mart yerel seçimlerinde Bandırma Eti Maden İşletmeleri  Müdürü  olan ve Bandırma AK Parti’nin belediye başkan adayı Recep Şekerci’nin   konuşmalarında Erdoğan’a hakaret ettiği, edenlere göz yumduğu yönünde   asılsız itham ve iddialarla Ankara’da bakanlıklar ve genel müdürlük yanı sıra parti üst yönetime şikayetlerde bulunarak, görevinden istifaya zorladığı bir çok yerel gazete de haber ve yorum konusu yapılmıştı.

PARTİYİ KENDİ İÇİNDE BÖLDÜ..!

FETÖ konusunda duruşu, ilişkileri de kamuoyunda ve partililer arasında sorgulanarak, eleştirilen Kırcı milletvekili seçildikten sonra ilk iş olarak  partiden belediye başkanı ve iki dönem milletvekili seçilmiş Mehmet Cemal Öztaylan’ın  “ben buraya her gelişimde, bu resmi görmek istemiyorum “diyerek resmini indirtmesi de  partililer arasında eleştiri ve tepki konusu olmuştu. Güney Marmara ve Bandırma’da 2015 milletvekilliği genel seçimlerinden bugünü “ Kırcı yandaşları” ve “Öztaylancılar” diye ikiye böldüğüne dikkat çekiliyor.


Etiketler: SEMA KIRCI -AK PARTİ -bANDIRMA - BALIKESİR

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.