SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 22.10.2018

AYDOĞDU:KAZANAN YİNE BİZ OLACAĞIZ..!

AYDOĞDU:KAZANAN YİNE BİZ OLACAĞIZ..!
AK Partiden Milletvekili Aday Adayı olan Encan Aydoğdu Parti binasında gerçekleştirdiği basın toplantısıyla aday adaylığını açıklayarak soruları yanıtladı.09.05.2018 00:00
AK Partiden Milletvekili Aday Adayı olan Encan Aydoğdu Parti binasında gerçekleştirdiği basın toplantısıyla aday adaylığını açıklayarak soruları yanıtladı. Eski İlçe Başkanı Eşref Kasapoğlu döneminde AK Parti İlçe Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Aydoğdu, Ankara Merkez Gençlik Kollarında da Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.
ENCAN AYDOĞDU ile ilgili görsel sonucu

“Bu ülkenin en büyük teminatı gençliğin özgüveni ve azmidir.”

AK partiden Aday Adayı olan Encan Aydoğdu Bandırma İlçe Teşkilatı parti binasında  bir basın toplantısı düzenleyerek aday adaylığını açıkladı. Aydoğdu yaptığı açıklamada: “
Ben 2014 yılının başından itibaren Eşref Kasapoğlu’nun yönetimiyle beraber Bandırma’da AK Partinin hayatına dahil oldum. İlçe Başkanı yardımcılığı yaptım Eşref Kasapoğlu Başkanlığı döneminde. Daha sonra Gençlik Kolları Genel Başkanımızın gıyasetinde Merkez Karar Yönetim Kurulu Gençlik kolları listesine dahil oldum. Bandırma doğumluyum. Bandırma Ak Parti Gençlik Kollarında olabildiğince temsil etmeye çalıştım. Türkiye’nin 30’dan fazla iline, 30-40 ilçesine giderek verilen görevleri yaptım. Ak Parti ailesi sayesinde yeterince birikim kazandım. Duruşumla burada oldum. Siyasette ilk deneyimim Ak Parti ailesiyle oldu. Reisin talimatıyla gençlere verdiği özgüvenle Milletvekili aday adayı oldum. “Gençler dik durdukça bizi kimse yolumuzdan çeviremeyecek” diyen Reisin gençlere verdiği özgüvenle Ak Partili gençler yedek kulübesinden, tribünlerden sahaya inmiştir. Bu ülkenin en büyük teminatı da gençliğin özgüveni ve azmidir. Gençlik aşktır, heyecandır ama aynı zamanda akıldır, irfandır, muhakemedir, geleceğe bakmaktır, geçmişi sorgulamaktır. Biz gençlik hareketi olarak Balıkesir’in heryerinde Bandırma’dan başlayarak sokak sokak büyüttüğümüz, beraber bayrak astığımız, beraber yürüdüğümüz bu sevda ile Milletvekili aday adayı oldum. Bu bağlamda buraya gelen tüm genç arkadaşlarıma, kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bugün ve ilerleyen zamanlarda yapabileceğim ne olursa olsun gençlerle alakalı elimden geleni yapacağımı beyan ediyorum. Ben Ak partinin aday adayıyım ama gençlik kaynaklı bir adayıyım. Öyle hissediyorum, öyle görüyorum kendimi. Gezdiğimiz, gittiğimiz heryerde zaten gençler bunu hissettiriyor bize. İnşallah umut ediyorum vekillik durumunda da gençlerin vekili olarak anılacağız. Onun için bugün buraya gelen herkese teşekkür ediyorum. Şeklinde konuştu.

Basının sorularını yanıtlayan Aydoğdu, “Teamüller gereği ilçe başkanının bu toplantıda olması gerekiyor, Alp Bostancı’yı bu toplantıda göremiyoruz. Eski İlçe Başkanı Eşref Kasapoğlu’nun yanınızda olması farklı mı yorumlanmalı?” sorusuna açıklık getirerek şunları söyledi:
“ Ben kendi açımdan şunu söyleyebilirim; Eşref Kasapoğlu beni siyasete kazandıran adamdır. Siyasette yol çizmemizi sağlayan Eşref Kasapoğlu’dur. Onun için aday adaylığımı açıkladığım böyle bir günde Eşref Kasapoğlu’nun yanımda olmasını istedim. Farklı bir anlam yüklenmemeli. 7 Haziran seçimlerinden önce ilçe başkanlığı yardımcılığı görevini yapıyordum. İlk seçimi beraber çalıştık. Sema hanım milletvekiliydi. İkinci seçimde biz görevden alındık. Ama şöyle bir durum olmuştu; 1 Kasım seçimlerinde Alp başkanım beni aradı “Sen Ticaret Lisesinde görevlisin, okul görevini sana veriyoruz” dedi. Okul görevimizi sonuna kadar yerine getirdik. Başkanımın bir programı var, bir düğün merasimine katılacak, programı olmasa katılırdı. Bizim partimizde öyle şey olmaz. Tabi ki gönlümüzden farklı isimler geçebilir. Ben şunun taahhüdünü verebilirim; benim çıkış amacım zaten yaşı genç olan insanların buradan aday olarak gösterilebilmesiydi. Bugün Alp başkanım da ne görev veriyorsa ilçe anlamında yapmaya sonuna kadar hazırız. O da sağolsun, dönem dönem bize, şunu yapacağız, bunu yapacağız şeklinde söylüyor. Benim partimde 11 Mayıs’ta görev sürem doluyor. Gençlik Kolları kongre yapıyor 11 Mayıs’ta. Yeni Gençlik Kolları geliyor Genel Merkez’e. Genel Merkez başka bir görev verirse yine yaparım. Burada da ilçe başkanım Alp Bostancı başka bir görev tebliğ ederse yapmaya hazırız. Biz bu şekilde yetiştik. 
Benim ilk siyasi deneyimim Ak parti. Ülkü Ocaklarında kısmen bulundum. Burada Ak Parti bünyesinde ne görev verilirse verilsin yapmaya hazırım. Aday listesine girmem ya da girmemem çok önemli değil. Bizim yaşımız genç, sonuna kadar bu mücadelenin, bu davanın içerisindeyiz. Benim ömrümün en güzel, en verimli yılları Recep Tayyip Erdoğan’ın davasında ona yol arkadaşı olmakla, arkasında olmakla geçti. Bundan son derece mutluyum.”

Encan Aydoğdu’nun Aday Adaylığını açıkladığı toplantıda Aydoğdu’yu yalnız bırakmayan AK Parti Bandırma Eski İlçe Başkanı Eşref Kasapoğlu aynı soru karşısında açıklamada bulunarak , “Bizi daha önceden de ne zaman çağırdıysalar tüm çalışmalara katıldık, geldik. Encan Aydoğdu benim yönetim kurulu üyem ve başkan yardımcımdı. Farklı bir anlam yükleneceğine inanmıyorum. Her zaman çalışmalarını takdir ettiğim kardeşimdir. Bizi arayan, bizi yanında görmek isteyen herkes bize aynı mesafededir. Önemli olan Ak Partiden aday adayı olmasıdır. Ak Partiden milletvekili aday adayı veya milletvekili adayı olan bütün arkadaşlar bize aynı mesafededir. Encan bizimle beraber siyasete başladı ve çok çalışkan bir kardeşimizdir. Öyle olmasaydı şu anda Ankara’da Gençlik Kollarında olmazdı. Türkiye genelinde ne zaman görev verseler, gittiğini ve çalıştığını biliyoruz. “ dedi.

ENCAN AYDOĞDU ile ilgili görsel sonucu
Aydoğdu, Milletvekili olduğunda neler yapacağı konusunda soru yönelten basın mensuplarına,  “Bu bir genel seçim. Devletin yaptığı yatırımlar dışında bizim vaatte bulunmamız çok doğru olmaz. Bandırma için Ankara elinden geleni yaptı. Bundan sonra da yapacaktır. 2010 yılında Bandırma’da STK’larla çalışmalarım oldu. Bandırma Sanayi Sporun başkanlığını yapıyorum. Burada doğdum, burada büyüdüm. Öncelikle Güney Marmara üzerinden çalışmalar yapılır “ diyerek,  Bandırma ne kazanması gerekiyorsa, ne yapılması gerekiyorsa sonuna kadar takipçisi olup elinden geleni yapacağının altını çizdi.Etiketler: AK PARTİ -ENCAN AYDOĞDU

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.