SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 23.09.2018

ATAKAY: SÖYLEM ÇOK İCRAAT YOK.!

ATAKAY: SÖYLEM ÇOK İCRAAT YOK.!
Bandırma CHP ilçe başkanı Atakay, büyükşehir başkanı Kafaoğlu'nun başkanlığa gelmesinin kent için bir farkındalık yaratmadağını söyledi.13.04.2018 12:10

Siyasi nedenlerle sahiplenmiyorlar

Aynı zamanda Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olan iktidar partisinin ilçemiz meclis üyelerinin Balıkesir’de Bandırma’nın menfaatine olan kararlara siyasi nedenlerle sahiplenmediklerini öne süren CHP Bandırma İlçe Başkanı Atilla Atakay “Oysa Bandırma hepimizin, hepimiz bu şehirde yaşıyoruz. Burada yaşanan ve yaşanacak sorunlar parti seçmeni ayrıt etmeksizin herkesi etkiliyor. Cumhuriyet Halk Partisi olarak iktidar partisinin Balıkesir ve Bandırma Meclis Üyelerinden talebimiz parti kimliklerini ikinci planda bırakarak Bandırmalı kimliğiyle ilçeye hizmet etmeleri yönündedir. Ancak bugüne kadar kendilerinden bu yaklaşımı göremedik” şeklinde konuştu.

-Bandırma’da ayrı Balıkesir’de ayrı konuşuyorlar

AK Partili meclis üyelerinin Bandırma’da ayrı Balıkesir’de ayrı konuştuklarını öne süren Atakay” Oysa konu aynı konu. Bir hizmet yapılacaksa, bir ihaleye yapılacaksa bunu Balıkesir yapıyorsa tercihleri “evet” Bandırma yapıyorsa tercihleri “hayır” oluyor. Bunun çok sayıda örneğini bugüne kadar gördük. AK Partili ilçemiz meclis üyeleri gerek Bandırma gerekse Balıkesir Belediye Meclisi’nde ilçemizin menfaatine olan hangi önergeyi getirdiler. Varsa hatırlatsınlar” ifadesini kullandı.

-Bandırma’da çifte anket

Yerel seçimler öncesinde ilçe genelinde anket yaptırdıklarını dile getiren Atakay, “Parti ve yerel yönetim olarak ilçede iki adet anket yaptırıyoruz. Partimiz tarafından yapılan anket yerel ve genel seçimlere yönelik bir anket olurken belediye tarafından yaptırılan anket ise ilçe sakinlerinin yerel yönetimden beklenti ve taleplerini içeriyor. Anketlerde üç şikâyet trafik, otopark ve kazılan yolları içeriyor. Bu sorunlar Balıkesir’in Büyükşehir olmasının ardından Bandırma Belediyesinin görev alanları dışında kalmasına rağmen bizler gerek parti gerekse belediye çalışmalarında ilgili kurumlara aktarıyoruz. Ancak sonuç alamıyoruz” dedi.

-Seçim değil rutin ziyaret

Belediye Başkanı Dursun Mirza’nın “seçimden seçime vatandaşları ziyaret ediyor” şeklindeki eleştirilere de cevap veren Atakay “Bu görüşlere katılmıyorum. Bandırma yüzölçüm ve nüfus olarak birçok ilin önündedir. Dolayısıyla ilçede çok sayıda etkinlik yapılmaktadır. Ekip olarak bu etkinliklere gidildiğinde lokal olarak vatandaşın ve esnafın talepleri mutlaka alınıyor. Belediye başkanımızın son günlerde esnafa ve vatandaşlara yönelik ziyaretlerine daha fazla vakit ayırması özellikle yerel muhalefet kanadında seçim yatırım yatırımı olarak lanse edilmeye çalışılıyor. Aslında bu partimizin ve yerel yönetimin rutin bir çalışmasıdır” ifadesini kullandı.

-Hani Bandırmayı şaha kaldıracaklardı

CHP olarak hizmet etmek istediklerini dile getiren Atakay “Projeler üretiyoruz. Bu projelerde eksik hatalar olabilir. Bunun tartışma yeri meclistir. İlçemizde kangren olan sorunlar var. AK Partili meclis üyeleri bugüne kadar bu sorunların çözümüne yönelik yerel yönetime bir önerge sunmadılar. 4 yıldan bu yana yatıyorlar kalkıyorlar Bandırmayı şaha kaldıracaklarını söylüyorlar. Söylemler çok ancak icraat yok” diye tepki gösterdi.

-Belediyenin siyaseten başarılı olması için topu taca atıyorlar

Bandırmanın sosyoekonomik açıdan kalkınmasında birlikte hareket etmenin önemine değinen Atakay şunları söyledi “Bir şehrin sosyoekonomik açıdan gelişebilmesi için parti ismi zikredilmeden tüm milletvekillerinin, büyükşehrin, ilçe belediyesinin ve kamu kurumlarının koordinasyon içinde çalışması gerekiyor. Milletvekilleri, büyükşehir ve kamu ayrı telden çalarsa ilçe belediyeleri bir şey yapamaz. Bandırma’da bu konuda bir koordinasyon eksikliği var. Siyaseten Bandırma Belediyesi’nin başarılı olmaması için top sürekli taca atılıyor. Örneğin Çinçukuru Projesi. Burayla ilgili Bandırma Belediyesi uzun yıllar Bursa Anıtlar Kurulunda uğraş verdi. Tam sonuç alınırken Bursa Anıtlar Kurulu Balıkesir Anıtlar Kurulu oluştuğu için dosyayı oraya gönderdi. Şimdi tekrar sıfırdan başlıyoruz. Şimdiye kadar projenin olgunlaşması gerekirken tekrar başa döndük”

-Bandırma’ya farkındalık getirmedi

AK Parti’nin metal yorgunluğunu gerekçe göstererek Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’u görevden alıp yerine Zekai Kafaoğlu’nu getirmesiyle Bandırma’da bir farkındalığın olmadığını öne süren Atakay “AK Parti İlçe Başkanlığı Bandırma’nın kronikleşen sorunların çözümü konusunda ne yaptı? Hastane vb yatırımlar genel bütçeden aktarılan kaynaklarla yapılmasına rağmen büyükşehir belediyesinin yatırımı gibi gösteriliyor. Kavşak ve hastane yapmanın Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile ilgisi nedir?” diye sordu.


Etiketler: CHP - Atilla Atakay

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.