SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 16.08.2018

ARICAN/GÜNDEM: Gönen de yine neler oluyor..!?

ARICAN/GÜNDEM: Gönen de yine neler oluyor..!?
Gazeteci-Yazar Engin Arıcan, Gönen'de ticaret Borsa Başkanı Mutlu'nun aracının kurşunlanması sonrası ilçede neler yaşandığını SonKurşun gazetesinde değerlendirdi.25.07.2018 17:43
Gönen’de geçtiğimiz Cuma günü, saat 19.14’de Ticaret Borsası Başkanı ve başarılı iş adamı İİbrahim Mutlu’nun makam aracı kimliği belirsiz kişi yada kişilerce kurşunlandı.Olayla ilgili C. savcılığı ve emniyetin  soruşturması sürüyor.

Peki, Gönen’de neler oluyor!?

2006-2007-2008- 2009’larda da benzer bir başlığı kullanmmış,yaşanan olayların perde arkasına ışık tutmaya çalışmıştık.Aradan yıllar geçmiş olmasına karşın, görünen o ki, yine “birileri” eski alışkanlıklarına yenilerek,dosya açmaya, defter dürmeye, devlet içersindeki  aeli insanları ve imkanları kendi yararına kullanma alışkanlığı ile yol açma ve yol bulma alışkanlıkları ile algı operasyonları içerisine girmeye başlamış!

Yine anlaşılan o ki, dün olduğu gibi  bugün de Mutlu ve iş düzeni  “birileri”nin hedefinde.

Bir yandan dönemin özelliklerine uygun olarak FETÖ’cülerle Mutlu’nun ilişkilendirme çabaları, bir diğer yandan son enerji yatırımı ile ilgili spekülatif haberler,siyasi dedikodular havada uçuşuyor.

Oynanan oyun saklanmıyor da..!

Bunlara göre, son günlerde yatırımları ve iş dünyasındaki hareketliliği nedeniyle uçuşa geçmiş olan Mutlu’nun frenlenmesi, “terbiyelenmesi “, hızara sokulması”“haddinin bildirilmesi” amaçlanıyor...

Gönen’de bu kendisini bulunduğu makam ve mevkilere bakarak “aslan terbiyeciliği”ne soyunmuş olanlara bir çift  sözümüz var: Türkiye dünün Türkiyesi değil ve ava giderken kimse  “av”  durumuna düşmemeli..!

Ayrıca,kullanılan bu yol ve yöntemler tam da FETÖ’cülerin kullandığı yol ve yöntemler. Terbiye edilip ve biatı istenilen kişi,hangi güç ve çıkar odağına teslim alınmış olacak,bir sormak gerekiyor.

Bizden uyarması..

Etiketler: ENGİN ARICAN

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.