SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 22.10.2018

AKIN ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI

AKIN ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI
İYİ Parti'ye geçen 15 CHP Milletvekili partilerine geri döndü. 15 Milletvekili arasında yer alan Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, "kuva-yı milliye bilinciyle görevimizi tamamladık" dedi.10.05.2018 15:01

Grup Başkanvekilleri Engin Özkoç ve Özgür Özel, CHP’den istifa ederek İYİ Parti'ye geçen 15 milletvekilinin tekrar CHP’ye geçmesini duyurmak için TBMM’de basın toplantısı düzenledi.

İYİ Parti sözcüsü Aytun Çıray’ın da katıldığı basın toplantısında konuşan CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, 15 milletvekilinin ismini okuyarak “Onbeşliler artık yuvada. Görevleri tamam. ‘Söz konusu adalet, demokrasi, güçlü bir Türkiye, vatan ise gerisi teferruattır’ diyen 15 arkadaşımız görevlerini irin yaparak gönül huzuruyla bugün partimize dönüyorlar. 22 Nisan 2018'de İYİ Partiye geçen arkadaşlarımız bugün istifalarını hem İYİ Parti hem Meclis başkanlığına vereceklerdir. Aynı zamanda bugün partimize üyelik ve vekillik başvurularını yapacaklardır" dedi.

Özgür Özel tebrik edip alınlarından öptü

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, 15 milletvekilini tebrik ederek şunları söyledi:

"22 Nisan Pazar günü karşınızdaydık. Arkadaşlarımız Türkiye siyaset tarihine geçecek kararı uygulamak üzere adım attılar. Giderlerken dönüşleri konuşuldu. 15 arkadaşımızın yaptığı bu büyük fedakârlık kamuoyunda büyük fedakarlık ve taktirle karşılandı. İYİ Partinin çeşitli oyunlarla seçim dışında bırakılmasına tepki gösteren adalet duygusuna sahip olan 80 milyon tarafından taktirle karşılandı. Artık kamuoyunun gönlünden geçen tüm partilerin seçime girebildiği ve artık sarayın planlarının alt üst olduğu bir sürecin önemli bir kilometre taşını buraya kokuyoruz. Gittikleri gibi dönmüyorlar. Görev tamam. Arkadaşlarımız yuvaya dönüyorlar. Bütün Türkiye görev tamam onbeşliler yuvada diyebilecek. Kendilerini ayrı ayrı alınlarından öpüyoruz. Tarih onları bu kutlu görevle anacak."

Aytun Çıray: Seçimler ikinci tura kalmayacak, sayın Erdoğan kaybedecek

İYİ Parti Sözcüsü Aytun Çıray da 15 milletvekiline teşekkür ederek şöyle konuştu:

Bugün burada yaşadığımız bu gurur verici tablo Türk siyaseti ve demokrasiyi yöneteler adına bir utanç tablosudur. Keşke OHAL içinde seçime gitmesiydik de Türk demokrasisi ve seçim süreci bu tür ihtiyaçları ortaya çıkarmasaydı. Samimiyetle bu süreçte Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na ve 15 milletvekiline sonsuz teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Bu seçimler ikinci tura kalmayacak ve sayın Erdoğan binici turda başkanlık seçimini kaybedecek."

AHMET AKIN'DAN GERİ DÖNÜŞ MESAJI

Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın da İYİ Parti'ye geçen 15 Milletvekili arasındaydı. Yeniden CHP'ye dönen Ahmet Akın Facebook sayfasında şu mesajı verdi:

"İktidar blokunun demokrasiye yaptığı her türlü engellerin karşısında bir zırh gibi durarak, demokrasiyi istediği durağa gelince inilen bir tramvay olarak görenlere karşı Kuvayı Milliye bilinciyle görevimizi T A M A M ladık."

AKIN CHP'DEN ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSU YAPTI

CHP'ye geri dönen Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, bu sabah milletvekili aday adaylığı başvurusu yaptı. Akın, "Ne CHP'den ne Balıkesir'den vazgeçerim, CHP de Balıkesir de benim yuvam. Demokrasiyi işletmek için İYİ Parti'ye geçmiştik, şimdi görevi tamamladık, yuvamıza geri döndük" dedi. 

 

22 Nisan tarihinde CHP'den İYİ Parti'ye geçen ve bugün tekrardan CHP'ye dönen milletvekillerinin isimleri şöyle sıralandı: 
"Burcu Köksal (Afyonkarahisar), Mustafa Tuncer (Amasya), Nihat Yeşil (Ankara ), Hüseyin Yıldız (Aydın), Ahmet Akın (Balıkesir), Mehmet Göker (Burdur), Nurhayat Altaca Kayışoğlu (Bursa), Erkan Aydın (Bursa), Tufan Köse (Çorum), Okan Gaytancıoğlu (Edirne), Tacettin Bayır (İzmir), Çetin Arık (Kayseri), Fatma Kaplan Hürriyet (Kocaeli), Ömer Fethi Gürer (Niğde), Ünal Demirtaş (Zonguldak)."


Etiketler: CHP

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.