SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 20.10.2018

5000 KİŞİLİK İFTAR

5000 KİŞİLİK İFTAR
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Bandırma’da iftar yemeği düzenledi. İftara katılan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve beraberindeki heyet ilçeye geldi. İftar öncesinde şehirde esnaf ziyaretleri yanı sıra AK Parti Balıkesir milletvekili adayı olan Encan Aydoğdu’nun eski Borsa Sokağında bulunan seçim ofisini açılışında bulundu. 05.06.2018 11:59

Cumhuriyet meydanında verilen iftara Milletvekili Sema Kırcı, İlçe Başkanı Alp Bostancı, milletvekili adayı Yavuz Subaşı, Ak Parti ilçe yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı

Cumhuriyet meydanında iftar öncesi basın mensupları ile bir araya gelen Kafaoğlu, basın mensuplarının bandırmaya ilişkin sorularını yanıtladı.

Bandırmaspor'un satılmasına yönelik iddiaları gündeme getiren gazetecilere Kafaoğlu, " Balıkesirspor ve Bandırmaspor bizim kulüplerimiz. İkisi de profesyonel ligde mücadele ediyorlar. Desteklerimiz oluyor. Aynı şekilde spor kulüplerinin ciddi ekonomik sıkıntıları var. Üç büyüklerin bile borçları ve sıkıntıları var. Borcu olmayan, ekonomik sıkıntısı olmayan kulüp sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Ama bunlar bizim kulüplerimiz olduğu için laf üstüne laf değil, taş üstüne taş koyma çabasındayız. Bandırmaspor'a sahip çıkacağız. Elimizdeki imkanlar ölçüsünde yardım edeceğiz. Hedefimiz kulüplerimizi maddi sıkıntıdan kurtarmak. Bandırmaspor'a otopark desteğimiz var ama yeterli değil" dedi.

Tatlısu Mahallesi'ne yapılması planlanan Akıllı Şehir ve Düzler Mevkii'ne yapılması planlanan Ro-Ro limanı konularında sorulan soruya Kafaoğlu açıklamalarda bulunarak, "Erdek içinde  bir kamyon trafiği sıkıntısı var. Kamu - Özel Sektör ortaklığı ile Düzler Bölgesi’ne bir Ro-Ro Limanı yapılabilmesi için çalışmalarımız sürmekte. Buraya yapılacak limanla Erdek'tensaraylar’a ve Tekirdağ’a gidip gelen kamyonlar, Ro-Ro'larla buradan gidiş geliş yapabilecekler. Akıllı Şehir ile ilgili de Çevre Şehircilik Bakanlığımız öncülüğünde Gaziantep, Konya ve Kayseri  ve Balıkesir ‘de uygulanacak. Şehir 2023 Projesi adında bir proje bu. Bizim öz kültürümüzle bağlantılı, çok katlı olmayan binalar bunlar. Akıllı, yeşil yeni kentler oluşturmak. Akıllı yollar, akıllı kentler, akıllı kavşaklar. Üniversitelerle birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapacak bunu. Balıkesir'de iki yer bulduk bunun için Bandırma'da Tatlısu'da 73 dekarlık bir alan. Balıkesir merkez de Gaziosmanpaşa’da  bir alan. İkisi üzerinde de Bakanlık inceleme ve çalışma yaptı. Yaklaşık 10 milyon dolarlık bir proje bu. Hedefimiz seçimden önce buraları rezerv alan ilan ettirmek. Baltok kanalıyla yaparız. 25'er bin nüfuslu iki şehir olacak buralar" dedi.

Bandırma'ya yapılacak olan ve Türkiye'de ilk ve tek olarak Bandırma'da yer alacak olan Güç Laboratuvarı konusunda da ciddi mesafe alındığını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Kafaoğlu, "Bunun için başka iller çok uğraştı ama Balıkesir'de olması kesinleşti. Yaklaşık 320 dönüm araziye 220 milyon Euro bedelinde Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ileEnerji Bakanlığı’nın  ortaklaşa yaptığı bir proje. Arsanın tahsisi yapıldı. Kaynak da hazır. 2018'de temelini atma yönünde ciddi gayretlerimiz var. Bu Türkiye'de tek olacak bir laboratuvar. Bütün elektrikli üretim yapan makinelerin lisanslı olarak testinin yapıldığı bir yer olacak burası. Bu testin yapıldığı yerlere de otomatik olarak bu üretimleri yapan markalar fabrikalarını taşıyacak ya da yeni yatırım yapacak" dedi.

Gazetecilerin kavşaklar ve yollar konusunda sorduğu soruya; Bandırma'da AVM ve Hava Üssü önüne yapılacak dalçık yollar için sözleşmenin ihaleyi kazanan firma ile imzalandığını yasal sürenin ve prosedürün işlediğini belirten Başkan Kafaoğlu, Bandırma'daki Büyükşehir sorumluluğundaki dört caddenin de yaz sonuna kadar sıcak asfalt yapılacağını ifade etti.

İftar öncesi vatandaşların masalarını dolaşan Kafaoğlu iftar yemeğinden sonra selamlama konuşması yaptı.


Etiketler: BÜYÜKŞEHİR

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.