Bugün: 26.04.2018

15 Temmuz Şehidinin Ailesini Ziyaret Etti

15 Temmuz Şehidinin Ailesini Ziyaret Etti
Vali Ersin Yazıcı ve Bayan Yazıcı, FETÖ’nün darbe girişimine direnirken şehit olan Ramazan Konuş’un ailesini ziyaret etti.07.06.2017 11:06

Vali Ersin Yazıcı, Bayan Yazıcı ve Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar ile birlikte, 15 Temmuz'da FETÖ tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimi esnasında, Ankara'da Genel Kurmay Başkanlığı önünde şehit olan Ramazan Konuş'un Bandırma’da ikamet eden ailesine ziyarette bulundu.Vali Ersin Yazıcı, şehide Allah'tan rahmet çocuklarına ve yakınlarına sabır diledi. Vatanı, milleti için Konuş'un şehit olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, bir daha böyle acıların yaşanmaması temennisinde bulundu.

MEMLEKETİN EVLATLARI VATANINA SAHİP ÇIKIYOR

Ailenin her türlü ihtiyaçlarında devletin yanlarında olduğunu hatırlatan Vali Ersin Yazıcı , "Bu millet 15 Temmuz gecesi Ramazan Konuş kardeşimiz gibi birçok değerli evladını kaybetti. Bu kahramanları asla unutmayacak, unutturmayacağız. Memleketin evlatları vatanına sahip çıkıyor.  Şehitlerimize tekrar Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, gazilerimize da acil şifalar diliyorum." diye konuştu.

MEMLEKET UĞRUNA KAN DÖKMEZSENİZ VATAN OLMAZ

Şehidimizin eşi Hacer Konuş ise, kendisine de o gece şarapnel parçasının isabet ettiğini, ancak şu an sağlık durumunun çok iyi olduğunu belirterek, "Çok şükür ayaktayız. Hayatımıza, eşimin bıraktığı çizgiden devam ediyoruz. Benim eşim gibi kahraman kaç tane şehidimiz varsa, asker, polis, sivil, halk, öğrenci, genç, yaşlı her kimse, onların şahadeti bu milletin geleceğinin kefareti olsun. Bu topraklar, kanla kazanıldı. Memleket uğruna kan dökmezseniz, vatan olmaz." açıklamasında bulundu.

DEVLETSİZ KALMAK ÇOK ZOR HERKES DEVLETİNE SAHİP ÇIKSIN

Eşinin cenazesini Niğde'nin Bor ilçesinde defnettiklerini ifade eden Öğretmen Hacer Konuş,  tüm vatandaşlara dik durmaları çağrısında bulunarak, "Vatanı teslim etmeyin, devletsiz kalmak en zor şey. Mesele, devlet meselesi. Devletsiz kalmak çok zor. Herkes devletine sahip çıksın." dedi.


Etiketler: ŞEHİT

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.