SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 24.09.2018

Vatandaş hizmet bekliyor

Vatandaş hizmet bekliyor
Edip Uğur’un istifasının ardından boşalan Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamına Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yapılan oylama sonucunda Zekai Kafaoğlu oturdu. Önümüzdeki 1,5 yıllık dönemi kapsayacak yeni dönemle ilgili vatandaşın, CHP ve MHP il başkanlarının görüşünü aldık. Vatandaşın, Zekai Kafaoğlu başkanlığındaki yeni dönemden beklentisi Balıkesir’i büyütecek ve geliştirecek hizmetlerin devam etmesi oldu. 09.11.2017 10:21

PAR: SEÇMENİN TERCİHİNE SAYGI GÖSTERDİK

MHP İl Başkanı Suat Par: Milliyetçi Hareket Partisi olarak Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısı öncesi nasıl bir tavır alacağımızı basın yoluyla deklare ettik. Mecliste de bu doğrultuda hareket ettik. Bu süreç kısa bir sürede gerçekleşmedi, 3-4 aylık bir dönemde oldu. İlk önce Edip Uğur’un istifa edeceği yönünde bir algı oluşturuldu sonra bu gerçek oldu. Bizim ilk baktığımız nokta Balıkesir Büyükşehir Belediyesi AK Partili ve Büyükşehir Belediye Başkanı’nın istifasını da isteyen kişi AK Parti Genel Başkanı. Mesele AK Parti’nin iç meselesi gibi duruyordu. Sonra Büyükşehir Belediye Başkanı istifa etti. Biz AK Parti’nin belirleyeceği adayla ilgili oy kullanacağımızı beyan ettik. Bunun nedeni de 30 Mart 2014 tarihinde Balıkesir seçmenini AK Partili belediye başkanını seçti. Kalan 1.5 yıllık süreçte halkın tercihine saygı duyup AK Partili belediye başkanı tarafından şehrin yönetilmesiyle ilgili fikir beyan ettik. Burada bir başka bir isimde çıkabilirdi. Prensip gereği ve Genel Merkezle yaptığımız istişareler gereği böyle bir karar aldık.

 

ŞEHRİN TANSİYONU DÜŞÜRÜLSÜN

Bundan sonraki süreçle ilgili beklenti şehrin tansiyonunu düşmesidir. Hizmetlerinde insan odaklı olmasıdır. Dün seçimin olduğu dakikalarda yeni başkan ve AK Parti İl Başkanını grubumuza yaptığı ziyarette de belirttik; bundan sonraki süreçte toplum yararına olacak projelerde yanlarında olacağız ancak kişisel hiçbir çalışmada veya toplumsal bir yararı olmayan kararlarda karşılarında olacağız. Bu ülke politikasıyla alakalı durumumuz böyledir. Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli nasıl bugün beka sorunu devam ettiği sürece ve hükümetin iç ve dış politikada dik duruşu sergilediği müddetçe yanlarında olacağımızı beyan ettiği gibi bizde burada aynı şeyleri beyan ediyoruz. Biz günün ruhuna uygun adım attık yarın farklı olabilir. Şehrimize faydası olmayacak şeylerin karşısında olacağız. Şehrin nabzının düşürülmesiyle ilgili olarak da o da yeni başkan ve ekibinin duruşuna bağlıdır. Onu da zaman içerisinde görüp izleyeceğiz.

 

2019 SEÇİMLERİNDE 20 İLÇE VE BÜYÜKŞEHİR’E TALİBİZ

Biz 2019 yılındaki seçimde Balıkesir’deki 20 ilçe ve büyükşehir belediye başkanlığı noktasında iddiamıza devam ediyoruz. 1 Kasım’da genel başkanımızla bir görüşmemiz oldu. Orada da bize ifade ettiği gibi Balıkesir’i istiyorum dedi. Bugün şartlar gereği bunu yaptı ancak 2019 yılında ülkücü milliyetçi fikri Balıkesir’de iktidar yapmak için ve halka hizmet için iyi ekiplerimizle halkın karşısına çıkacağız” dedi.

 

 

 

HİZMET BEKLİYORUZ

 

Emre Altın(Ayakkabı Boyacısı-21): Büyükşehir Belediye Başkanlığına Zekai Kafaoğlu geldi. Şehrimiz için hayırlı uğurlu olsun. Seçimlere kadar yeni yönetimden Balıkesir’i geliştirecek hizmetler yapmasını bekliyoruz. Yeni dönemin başta Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Zekai Kafaoğlu’na ve Balıkesir halkına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum

 

 

SPORA DAHA FAZLA ÖNEM VERSİN

 

İsmail Kökçü(Saatçi-44): Zekai Bey, halk tarafından tanınan ve saygı duyulan biri. Kendisini de yakinen tanıyorum, hoşumuza giden bir yanı var. Halka yakın biri. Zekai Bey’in Balıkesir’e hayırlı olmasını diliyorum. Dün yaptığı basın açıklamasındaki gibi “Durmak yok koşmaya devam” mantığıyla çalışmasını bekliyorum. Balıkesir’imiz kalkınmasını istiyorum. Benim Zekai Bey’den özel isteğim spora daha fazla önem vermesi. Spor tesisleri arttırılsın. Şu anda Gençlik Merkezi yıkılmak üzere ve gençlerimizin spor tesislerine ihtiyacı var. Gençlerimiz daha güzel yerlerde spor yapsın.

 

BALIKESİR GELİŞSİN DE

KİMİN GELDİĞİ ÖNEMLİ DEĞİL

 

Taner Coni(İşletmeci- 43): Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamında yapılan değişimin Balıkesir’e hayırlı uğurlu olmasını istiyoruz. Balıkesir için en iyisi olsun. Yeni dönemde hizmetler devam etsin. Balıkesir, kalkınsın ve gelişsin de gelen ismin bir önemi yok. Sonuçta Balıkesir büyükşehir belediyesi oldu ve bir an önce hak ettiği yere gelmeli. 

 

BAŞLAYAN PROJELER EN KISA ZAMANDA BİTİRİLMELİ

Ayşe Çağlar / Dönerci / 45 yaşında

Büyükşehir Belediye Başkanı’nın değişmesinden memnunum. Zekai Kafaoğlu’na güveniyoruz, iyi işler yapacağını düşünüyorum. Su faturaları yüksek geliyor, suya indirim bekliyorum. Önceki dönemde başlayan projelerin en kısa zamanda bitirilmesini istiyorum. İmar planlarıyla ilgili belirsizliklerin bir sonuca varmasını bekliyoruz.

 

BELEDİYE ÇALIŞANLARI İŞTEN ÇIKARTMASINLAR

Sedat Memiş /Yorgancı / 43 yaşında

Bu sonucun Balıkesir için hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Edip Uğur’u bedavaya harcadılar. Bazı olaylardan dolayı istifa etmek zorunda bırakıldığını düşünüyorum. Edip Uğur’un çalışmalarını beğeniyordum. Şimdiki başkanın görevini nasıl yapacağını zaman gösterecek. Başlanan projelerin devam etmesi gerekiyor. Belediye de çalışanları işten çıkarmasınlar, sonuçta hepsi Balıkesir’in insanı.

 

FAYDALI HİZMETLER YAPILSIN

Harun Tuncel / Ayakkabıcı /56 yaşında

Zekai Kafaoğlu’na görevinde hayırlar diliyorum, tanıdığımız insan, biz iyi biri olarak biliyoruz. Edip Uğur döneminden de memnunduk, yaptığı hizmetlerin ve projelerin devam etmesini istiyoruz. Balıkesir’imize faydalı işler yapılmasını diliyorum. Balıkesir’de istihdamın artmasını istiyorum. Buna yönelik işler yapılsın istiyorum. Trafiği rahatlatacak uygulamalar yapsınlar.

 

HAYIRLISI OLSUN1

Embiye Kurt / Aktar / 44 yaşında

Balıkesir’imiz için hayırlı olsun diyorum. Umarım, Balıkesir için güzel işler ortaya konur. Önceki hizmetlerden memnunduk, bir şikâyetimiz yoktu. Yapılan işler yarım kalmasın devamı sağlansın istiyorum. (Ümit Ulus-Emine Nur Duman)


Etiketler: BÜYÜKŞEHİR

Diğer BALIKESİR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.