SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 19.10.2018

VALİ YAZICI: BU ŞEHİRDE KALPLER BALIKESİR İÇİN ATMALI

VALİ YAZICI: BU ŞEHİRDE KALPLER BALIKESİR İÇİN ATMALI
Vali Ersin Yazıcı Balıkesir Organize Sanayi Bölgesinde Tınaz Tarım ve Sanayi Makineleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., Fer-Çelik Ambalaj Oluklu Mukavva ve Karton Koli Fabrikası ile Tellioğlu Un Fabrikasını ziyaret ederek, yapılan üretim çalışmaları hakkında bilgi aldı. 22.01.2018 12:18

Vali Ersin Yazıcı Balıkesir Organize Sanayi Bölgesinde Tınaz Tarım ve Sanayi Makineleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., Fer-Çelik Ambalaj Oluklu Mukavva ve Karton Koli Fabrikası ile Tellioğlu Un Fabrikasını ziyaret ederek, yapılan üretim çalışmaları hakkında bilgi aldı.

DAHA ÇOK TANITIMA İHTİYACIMIZ VAR

Tesis yöneticilerinden üretim aşamaları ve yıllık üretim kapasiteleri hakkında bilgi alan Vali Yazıcı, Balıkesir'e sanayi alanında böylesi tesislerin üretim ve istihdam kapasitesinin sevindirici olduğuna değindi. Balıkesir OSB'yi sadece Balıkesir için değil, bölgeye hizmet verecek, bölgenin çevresindeki tarımsal üretimi ve sanayi potansiyelini buluşturacak bir merkez olarak düşünülmesi gerektiğini vurgulayan Vali Yazıcı, "Gerek alanı, gerek genişliği, gerekse de sahip olduğu derinliği itibarıyla bunu karşılayacak bir altyapı zenginliğine sahip. Temel altyapı ve diğer çalışmalar hızla devam ediyor ama tabii ki daha çok tanıtıma, daha çok ve hızlı bir yaygınlaşmaya ihtiyacımız var." dedi.

ÜRETİCİLERİMİZİN YANINDAYIZ

Üretim tesislerinde de incelemelerde bulunan Vali Yazıcı, fabrikaların sadece bölgeye değil, Türkiye ve yurt dışına da hitap eden bir çapta olduğunu sözlerine ekledi.

Balıkesir'in üretmeye, daha çok katma değer sağlamaya, istihdam oluşturmaya büyük önem verdiğini belirten Vali Yazıcı, çalışan, üreten, istihdam sağlayan sanayici ve işadamlarının her zaman yanında olacaklarını ve her türlü desteği vereceklerini kaydetti.

HEPİMİZİN ORTAK PAYDASI BALIKESİR

"Hepimizin ortak paydası Balıkesir'dir." ifadelerini kullanan Vali Yazıcı,  "Birlik, beraberlik, uyum ve istişare içerisinde şehrimizi geliştirmek için hep birlikte çalışacağız." dedi.

Vali Ersin Yazıcı, fabrikalardaki incelemelerin ardından Türkiye ekonomisine ve Balıkesir istihdamına katkı sağladıkları için firma yetkililerine teşekkür ederek çalışanlarında başarılar ve hayırlı işler diledi.


Etiketler: vali yazıcı

Diğer BALIKESİR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.