SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 26.09.2018

VALİ KONAĞI SATILIYOR

VALİ KONAĞI SATILIYOR
Merkez Karesi ilçesi Bandırma Caddesi üzerinde bulunan eski Vali Konağı satışa çıkarıldı. Vali Ersin Yazıcı, konaktan elde edilecek parayla Balıkesir'e okul yapacakları müjdesini verdi.30.06.2018 11:35

Merkez Karesi ilçesinde bulunan eski vali konağı satışa çıkarıldı. 3 milyon 200 bin TL muhammen bedelle satışa çıkarılan konak, konut artı ticaret olarak kullanabilecek. 986 metre kare alana kurulu olan Vali Konağının ihalesinin 20 Temmuz saat 11'de yapılacağını belirten Vali Ersin Yazıcı, konaktan elde edilen gelirle de Balıkesir'e okul yapacaklarını söyledi.

“DEĞERİNE DEĞER KATTIK”

Vali Yazıcı, eski vali konağını 3 - 3 buçuk yıl önce terk ederek yeni konağa taşındıklarını belirterek "Bandırma Caddesi üzerindeki 986 metre kare alana sahip eski 2 katlı vali konağımız yaklaşık 3-3 buçuk yıl önce terk edilerek yeni konağa geçilmişti. Biz şimdi burasının imarını değiştirdik ve oraya konut artı ticaret ekledik. Büyükşehir Belediyemizde yardımcı oldu. Değerine biraz daha değer katmış olduk. İnşallah orayı satıp elde edeceğimiz parayla da bir okul yapmak istiyoruz. Balıkesir'e bir İlkokul ya da ortaokul kazandırmak istiyoruz." dedi.

“UYGUN ARSA BULDUĞUMUZDA OKUL YAPACAĞIZ”

Muhammen bedelini 3 milyon 200 bin TL olarak belirlediklerini belirten Yazıcı "Biz o arsamızın çok daha iyi fiyata satılmasını bekliyoruz. Balıkesir'in Karesi ve Altıeylül ilçelerinde ikili öğretimin devam ettiği okullarımız var. İkili öğretimi tekliye düşürebilmek adına en az bu yıl 3-4 tane okul yapıyoruz. Fakat en az 3-4 tane daha yeni okul yapmaya ihtiyacımız var. Uygun bir arsa bulur bulmaz okulu yapacağız." şeklinde konuştu.

“YERİ VE KONUMU GÜZEL”

İhale ilanı yayınlandıktan sonra çok sayıda telefon aldıklarını ve eski vali konağına taleplerin çok olduğunu belirten Vali Ersin Yazıcı "İhale ilana çıktıktan sonra soranlar ve ilgilenenler var. Yeri ve konumu güzel olduğu için biz iyi bir fiyata satılacağını düşünüyoruz." dedi.

20 Temmuz’da gerçekleşecek ihalenin Balıkesir Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı ihale Salonu’nda yapılacağı belirtildi. 


Etiketler: vali yazıcı

Diğer BALIKESİR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.