SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 23.09.2018

TAŞERON İŞÇİLERİN YENİ ADRESİ BALSU A.Ş.

TAŞERON İŞÇİLERİN YENİ ADRESİ BALSU A.Ş.
BALIKESİR Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi (BASKİ)’nin dünkü olağanüstü genel kurul toplantısında yeni bir şirket kurulması kararı alındı. Yeni şirket, kadroya geçirilecek taşeron işçilerin yeni adresi olacak. 110 bin TL sermaye ile kurulması kararlaştırılan şirketin adı ise, bir zamanlar Balıkesir’in içme suyu ihtiyacını karşılayan BALSU’ya atıfla BALSU A.Ş. olacak.07.02.2018 12:33
BALIKESİR Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi (BASKİ)’nin dünkü olağanüstü genel kurul toplantısında yeni bir şirket kurulması kararı alındı. Yeni şirket, kadroya geçirilecek taşeron işçilerin yeni adresi olacak. 110 bin TL sermaye ile kurulması kararlaştırılan şirketin adı ise, bir zamanlar Balıkesir’in içme suyu ihtiyacını karşılayan BALSU’ya atıfla BALSU A.Ş. olacak.

 
Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan taşeron işçileri kadroya geçirebilmek için 110 bin TL sermayeli BALSU A.Ş.’yi kurdu. Dün Olağanüstü bir araya gelen BASKİ Genel Kurulu’nda alınan karar sonrasında şirketin kuruluşu gerçekleştirilecek.

 

BASKİ’nin Olağanüstü Genel Kurulu iki gündem maddesiyle dün toplandı. Ekrem Pehlivan Başkanlığında toplanan BASKİ Genel Kurulu’nda 696 Sayılı KHK kapsamında yeni şirket kurulması oy birliğiyle kabul edildi. Genel kurulda ayrıca 7061 Sayılı Olağanüstü BASKİ Genel Kurulu’nda dün ilk olarak taşeron işçilerin kadroya alınabilmesi için şirket kurulmasına ilişkin istek yazısı okutuldu. Daha sonra yapılan oylamada şirket kurulmasına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısı için genel kurula ara verildi. Yapılan komisyon toplantısının ardından Genel kurul gündemine bir kez daha gelen şirket kurma isteği yapılan oylama sonucunda oy birliği ile kabul edildi. Genel Kurulda ayrıca okul, ibadethane ve resmi kurumlarda uygulanacak su tarifeleri ile ilgili Tarife Komisyonu’nun kararı da oy birliği ile kabul edildi.

 

 

SU FİYATLARI TÜM İLÇELERDE AYNI OLSUN

BASKİ Genel Kurulu’nda tarifelerle ilgili söz alan CHP’li Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selim Panç, il genelinde su fiyatlarının tek rakamdan oluşması için gerekli çalışmaların yapılmasını istedi. Panç, şunları söyledi:

“Balıkesir’deki su fiyatlarının her ilçede farklı olması hemşehrilerimiz arasında huzursuzluk yaratmaktadır. Bandırma’daki su fiyatı şu anda yenilenmiş haliyle 3,85 TL’dir. Merkez Karesi ve Altıeylül ilçesinde aynı su fiyatı 1,93 TL’dir. Bandırma’daki fiyat tam iki katıdır. Bunun Türkiye’de başka bir örneği yok. Bizimle beraber Büyükşehir Belediyesi olan Tekirdağ’da merkez Sülaymanpaşa’da ve Çorlu’da uygulanan su fiyatı eşittir. Aynı zamanda Bursa’da merkez Nilüfer’deki su fiyatıyla Karacabey ve Mustafakemalpaşa’daki su fiyatı eşittir. Ama Balıkesir’de su fiyatları hiçbir ilçede birbirine eşit değil. Arada da uçurum gibi fark var. Yüce meclisimiz su fiyatlarındaki bu farklılığı, bu haksızlığı gidersin. Ben BASKİ’nin yeni yönetiminden bununla ilgili bir çalışma yapmalarını istiyorum. Bunu yüce meclise getirsinler ve bu farklılığı giderelim. Çünkü bu hemşehriler arasında farklılık, ciddi rahatsız yaratmaktadır. Bandırma’da halk arasında huzursuzluk yaratmaktadır.”kanun kapsamında tarife belirlenmesi konusunda görüşme yapıldı.

Etiketler: BÜYÜKŞEHİR

Diğer BALIKESİR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.