SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 21.09.2018

Kırcı: memlekete hizmetin cinsiyeti olmaz

Kırcı: memlekete hizmetin cinsiyeti olmaz
AK Parti Balıkesir’de İl Kadın Kolları Kongresi yapıldı. Kongre sonucunda Belgin Uygur seçilerek güven tazeledi.18.02.2018 16:16

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili Hamza Dağ’ın da katıldığı kongrede konuşan TBMM Başkanlık Divanı Üyesi AK Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı önümüzdeki dönemde Balıkesir’in Mecliste en az iki kadın Milletvekili ile temsil edilmesinin zamanının geldiğini ifade etti.

BAŞARIMIZIN SIRRINI ÇÖZMEK İSTEYENLER KADIN KOLLARIMIZA BAKSIN
Balıkesir’in TBMM’ne kadın Milletvekili gönderen ilk illerden biri olduğunu söyleyen Kırcı, “1935 seçimlerinde TBMM’ne giren 17 isimden biri Balıkesir’den Sabiha Gökçül Erbay’dı. Yıllar sonra bizim partimizden Ayşe Akbaş Hanım TBMM çatısı altına girebilme şansını yakalamıştı. Kadın temsili konusunda Türkiye’ye öncülük etmiş olan Balıkesir yeni dönemde iki kadın Milletvekili ile temsil edilmeli. Memlekete hizmetin cinsiyeti olmaz. AK Parti’yi anlamak isteyenler bu başarının sırrını çözmek isteyenler Kadın Kollarımıza baksın.

Buradan tüm kadınlarımıza sesleniyorum, gerek yerel yönetim mekanizmalarında, gerekse Milletvekilliğinde artık daha fazla söz sahibi olmamızın vaktidir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, kadınların siyasi karar alma mekanizmalarında daha etkin olmaları için her türlü desteği vermektedir. Bize düşen cesaret ve özgüvenle bu kulvarda yer almak için daha çok gayret göstermektir” dedi.

KADINA KARŞI KALKAN HER EL KARŞISINDA ÖNCE AK PARTİ’Yİ BULACAK
Kadının hukukunu gözetmeyen bir düzenin gayri insani bir düzen olduğunu belirten Kırcı “Kadına yönelik şiddet ve aile içi şiddetin önlenmesi ve bunlarla mücadeleye ilişkin İstanbul Sözleşmesi’ni ilk imzalayan ülkelerden biriyiz. Kadına yönelik şiddetle mücadelede en güçlü hukuki zemin teşkil eden 6284 sayılı yasa bizim dönemimizde çıktı.

Kadına yönelik şiddetin önlenmesinde yasal mevzuata ilaveten suçun nedenlerini ortadan kaldırmak için “Şiddete Karşı Sıfır Tolerans” ilkesi çerçevesinde çalışma yapıyoruz. Kadına karşı kalkan her el karşısında önce AK Parti’yi bulacak. Kadına karşı şiddetin karşısında AK Parti hükümetleri olarak her türlü tedbiri aldık, alıyoruz” dedi.

KADINLARIMIZI DAHA ÜRETİCİ HALE GETİRMEYE ÇALIŞIYORUZ
İş ve aile yaşamını uzlaştırmaya çalıştıklarını söyleyen Kırcı “Çalışan kadınların hamilelik, doğum ve süt izinlerinin kullanımına yönelik esnek çalışma modelini getirdik. Kadınların KOSGEB girişimci desteğinden daha fazla yararlanmaları için önlemler alıyoruz, bu desteklerden yararlanan kadın girişimci oranı % 48. 300 koyun ve asgari ücret maaş projesiyle kırsalda özellikle kadınların ve gençlerin önünü açıyoruz. 2005 yılında yüzde 22,7 olan kadının işgücüne katılım oranı, Temmuz 2017 itibarıyla yüzde 34,3’e yükseldi. 2023 yılında kadınların işgücüne katılım oranını % 41’e çıkarmayı hedefliyoruz. 2018-2023 yıllarını kapsayan Kadının Güçlenmesi Strateji Belgesi ve Eylem Planı’nı geçtiğimiz ay itibariyle uygulamaya koyduk” dedi.

15 TEMMUZ AKŞAMI KADINLARIMIZ EN ÖN SAFTAYDI
Türk kadınının evinde anne; işinde pilot, asker, doktor, hukukçu, sanatçı, kaymakam, milletvekili olduğunu söyleyen Kırcı, “Kadınlarımız yeri geldi mi vatan savunmasını da yapar, toprağını çiğnetmez. Türkan Türkmen Tekin üzerine sürülen bir tankın altında kalarak şehit oldu. Safiye Bayat Boğaziçi Köprüsü’nde darbecilere korkusuzca meydan okudu. Köprüyü tutan darbecilerin karşısına tek başına çıktı. Kadınlarımız, Genelkurmay’ın önünde, Gölbaşı’nda, köprüde, havalimanında her yerdeydiler.

Direksiyonuna geçtiği kamyonla Taksim’e vatandaşları taşıyan Şerife Boz’u nasıl unutabiliriz. Ülkemize yönelik tehditler 15 Temmuz’da bitmedi, bu kez sınır ötesindeki hain terörle mücadele ediyoruz. Biz seçimlerde milletimizden ülkemizin bekasını korumanın yetkisini aldık. Bu topraklarda ameliyata müsaade etmeyiz. Operasyona giden askerlerimize “Ayaklarına taş değmesin” diyen Yörük Ana gibi nice kadınımızın duasını arkasına alan ordumuz inşallah tez zamanda zafere ulaşacak” dedi.

BANDIRMA İLÇE GENÇLİK KOLLARI YÖNETİM KURULU TOPLANTISI’NA KATILDI
İl Kadın Kolları Kongresi’nin ardından Bandırma İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Toplantısı’na katılan Kırcı, AK Parti Bandırma İlçe Gençlik Kolları Başkanı Cevat Yavuz ve yönetimine yapacakları çalışmalarda başarılar diledi.

EĞİTİM YATIRIMLARI HIZ KESMEDEN SÜRECEK
Cuma günü programına Gönen’de okul ziyaretleriyle başlayan Kırcı, AK Parti Gönen İlçe Başkanı Erdinç Odabaşı ve Gönen İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Yılmaz ile birlikte Gönen Anadolu Lisesi, Şehit Abdullah Tayyip Olçok İmam Hatip Ortaokulu, Özcan Kılınçay İlkokulu ve Özel Mehmet Efendi Anaokulu’nu ziyaret etti. Burada yaptığı konuşmada Balıkesir’de eğitim alanında yapılan yatırımlardan söz etti. 2018 programına alınan yatırımlarla kısa süre içinde il genelinde tümüyle tam gün eğitime geçeceklerini söyledi. Kırcı sözlerine şöyle devam etti. “Önümüzdeki dönemde katma değer üreten teknoloji ihraç eden bir ülke olmak istiyoruz. Bilgi çağını yakalamak için akıllı tahtalara tabletlere geçtik ancak sadece teknolojiyi kullanmakla yetinmeyeceğiz, hem kullanacağız hem üreteceğiz. 2023 vizyonunda Balıkesir’i çok önemli görevler bekliyor.

Bunu ancak yetişmiş bir beşeri sermaye ile yapabiliriz. 2003-2017 yılları arasında Balıkesir’e 2659 derslik, 2400 öğrencilik pansiyon, 9 spor salonu, 8 yemekhane, 1 öğretmenevi yapılarak toplamda 273.225.326 TL yatırım yapıldı. Gönen için de proje bedeli 3.333.500 lira olan 100 öğrencilik Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrenci Pansiyonu’nu tamamladık. Yine proje bedeli 750.000 lira olan 5 Derslikli Gönen Anaokulu’nun zemin etüt çalışması yapılıyor. 2018 yılı yatırım programında yer alan 16 proje tamamlandığında 314 derslik ve 1 kapalı spor salonu ilimize kazandırılacak, okullarımızın tamamı tam gün eğitime geçecek. Şehrimizin ülkemizin geleceğine yatırım yapıyoruz, eğitim yatırımları hız kesmeden devam edecek. Nitelikli eğitimle daha da zirveye çıkacağız” dedi.


Etiketler: SEMA KIRCI

Diğer BALIKESİR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.