SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 16.10.2018

KAZANAN İYİ HEKİMLİK OLDU

KAZANAN İYİ HEKİMLİK OLDU
Balıkesir Tabip Odası’nın olağan genel kurulu geçtiğimiz hafta sonunda gerçekleştirildi. Seçimli genel kurulda Balıkesir İyi Hekim Grubu ile Balıkesir Hekim Güç Birliği Grupları yönetim için yarıştı.16.04.2018 12:35

Seçimlerin ilk gününde Balıkesir Tabip Odası’nın genel kurulu gerçekleştirilirken, ikinci gün ise seçimler yapıldı. İki ayrı grubun yer aldığı seçimlerde İyi Hekimler Birliği seçimi kazanarak 2 yıllığına odayı yönetecek.

 İyi Hekimler Birliği’nin seçimi kazanmasıyla yeni yönetim şu isimlerden oluştu:

“Dr. Yasin Alıç, Dr. Şahin Cılız, Dr. Ersan Çıvga, Dr. Songül Çifçi, Dr. Ahmet Damar, Dr. Ulaş Karaaslan, Dr. Figen Özoğul.”

ODAMIZ, ETİK DEĞERLERİMİZ VE MESLEĞİMİZ TEHLİKE ALTINDA

Balıkesir Tabip Odası’nın olağan genel kurulunda konuşan Başkan Necdet Uçan yönetimde kaldığı süre boyunca yaptıkları çalışmalara değindi. Uçan sağlık sistemindeki olumsuzluklara da değindiği konuşmasında şunları söyledi:

“Bilimin ışığından, Atatürk ilke ve devrimlerinden, çağdaşlaşma yolundan, demokrasi ve hukuk talebinden vazgeçmedik. Dik durduk. Haksızlıklar karşısında susmadık. Özlük ve demokratik haklarımızı talep etmede kesinlikle tereddüt etmedik. Şeffaf olduk. Ne söylediysek onu yaptık, yapamayacağımızı söylemedik. Önümüzdeki süreçte şimdiye dek yapamadığımız, Tabip Odasına çalışma yeri ve sosyal tesis kazandırmak konusunda elbirliği ile hareket etme zamanıdır. Biz hekimler, bu süreçte Kuvayi Milliye ruhundan gelen mücadeleci geleneğimizle, kenetlenerek adımıza ve odamıza sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bırakın farklılıklar zenginliğimiz olsun, tartışalım, eleştirelim, ancak muktedirlerin tuzağına düşmeyelim. Gidecek olan sadece odamız değil, etik değerlerimiz, onurumuz ve mesleğimizdir. İleride ah- vah etmemek için herkes geleceği bu gerçeklik üzerinden kurgulamak zorundadır.”


Etiketler: BALIKESİR TABİPLER ODASI

Diğer BALIKESİR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.