Bugün: 20.07.2018

Kafaoğlu İstifa Etmeli

Kafaoğlu İstifa Etmeli
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Ender Biçki, İYİ Parti Milletvekili İsmail Ok’un gündeme getirdiği Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun Bank Asya’yla ilişkisine dair açıklamada bulundu.01.12.2017 10:40

CHP İl Başkanlığı’nda gerçekleşen toplantıda gündeme dair açıklamalarda bulunan İl Başkanı Ender Biçki, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun Bank Asya’yla çektiği krediyle ilgili değerlendirmede bulundu. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Bank Asya’dan çektiği krediyi kabul ettiğine dikkat çeken Biçki, Zekai Kafaoğlu’nun Bank Asya’dan kredi çektiğini ve 15 Temmuz’dan bir ay önce sonlandırdığını ifade etmesi daha doğrusu itiraf etmesi üzerinde düşünülmesi gereken bir konudur.  Bank Asya’nın önünden geçen insanlar, Bank Asya’ya kira yatıran memurlar, Bank Asya’ya fatura yatıran binlerce insan bugün işinden olmuşken, hala tutuklu iken hala bunun bedelini öderken, Bank Asya’dan kredi kullanmış ve 17-25 Aralık’tan sonra dahi milat olarak gösterilen dönemden sonra kredi ödemeye devam eden biri Büyükşehir Belediye Başkanlığına getiriliyor. Yani ödüllendirilmesi, Balıkesir için utanç meselesidir. Ben bundan büyük üzüntü duydum. Zekai Kafaoğlu’nun açıklamasında ele alınan bir taraf yok.”dedi.

KAFAOĞLU VE AKP’NİN

ALNINA YAPIŞMIŞ BİR LEKE

Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na 17-25 Aralık tarihinden sonra neden Bank Asya’yla ilişkisini kesmediğini soran CHP İl Başkanı Ender Biçki, “Siz 17-25 Aralık’ta Fetullah Gülen’in terör örgütü olduğunu ilan ettiniz. Neden o tarihte Bank Asya ile olan kredi ilişkinizi kesmediniz. Neden başka bir bankadan kredi alıp Bank Asya’daki borcunuzu kapatmadınız da bu terör örgütü kurumu ile ticari ilişkinizi devam ettirdiniz. Bunun Genel Merkez tarafından biliniyor olması ve böyle bir kişinin Büyükşehir Belediye Başkanı olması, Balıkesir’deki AKP’nin ve Zekai Kafaoğlu’nun anlına yapışmış bir lekedir. Biz bunu her zaman şu şekilde ifade ettik. FETÖ ile mücadelenin gerçek mücadelesi yapılmıyor dedik. Ne istediniz de vermedik diyenler, bugün devleti yöneten, FETÖ terör örgütüne kapıyı açan onlara her türlü kol kanat gerenler elini kolunu sallayarak gezerken, FETÖ terör örgütü ile ticari ilişkisi devam ettiren birinin ödüllendirilmesini anlamak mümkün değil. Ben Zekai Kafaoğlu’nun bu görevden derhal istifa etmesini bırakmasını istiyorum” dedi. 


Etiketler: CHP

Diğer BALIKESİR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.