SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 21.09.2018

İNCİRLİK ÜSSÜ TÜRKİYE İÇİN EN BÜYÜK TEHDİT

İNCİRLİK ÜSSÜ TÜRKİYE İÇİN EN BÜYÜK TEHDİT
CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Türkiye için en büyük tehdidin İncirlik Üssü olduğunu söyledi21.02.2018 11:48

CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Türkiye için en büyük tehdidin İncirlik Üssü olduğunu söyledi. “AKP İktidarı Ülkemize, komşularımıza ve bulunduğumuz coğrafyaya kan, gözyaşı, istikrarsızlık ve bölünmüşlükten başka hiçbir şey katmamış olan İncirlik Üssü’nü neden kapatmıyor” diye soran Havutça, konuyla ilgili görüşlerini şöyle açıkladı:

“Bölgedeki terör unsurlarına lojistik destek sağlayarak kuruluş amacına hizmet etmeyen, Ülkemiz, Milletimiz, Ortadoğu ve Kafkasya için birçok soru işaretini içinde barındıran Amerika’nın güdümündeki İncirlik Üssü, emperyalizmin dışında hiç kimseye hizmet etmemektedir.

İncirlik Hava Üssü, Ülkemize, komşularımıza ve bulunduğumuz coğrafyaya kan, gözyaşı, istikrarsızlık ve bölünmüşlükten başka hiçbir şey katmamıştır. Ülkemize tehdit unsuru olarak varlığına devam eden İncirlik Üssü, düşmanlarımızı çoğaltmış, bize dost olan devletleri düşman haline getirmiş, bu coğrafyadaki terör örgütlerine lojistik destek sağlayarak ulusal güvenliğimizi tehdit eder hale gelmiştir.
Ulusal çıkarlarımıza tamamen ters olan ve emperyalizme hizmet etmekte olan, Ortadoğu’daki ülkelere karşı kullanılan İncirlik Üssünün kapatılması ülke olarak bizleri ve bölgeyi rahatlatacaktır.

Terör örgütlerine yönelik Afrin’de gerçekleşen operasyonlarda ülkemizin gerçek müttefiklerini ve bu müttefiklerin amaçlarını daha net bir şekilde görmekteyiz.

Bölücü ve yobaz teröre son vermek ve bölgemizdeki kaosu sonlandırmak adına atılacak ilk adım incirlik üssünün kapatılması ve üstte bulunan tüm yabancı uçakların, teçhizatların, araç ve gereçlerin Türkiye’den gönderilmesidir.

Büyük İsrail Projesinin ve İsrail’in güvenliğinin teminatı olan İncirlik Üssü, bu coğrafyanın enerji kaynaklarının sömürülmesinin de önemli bir ayağıdır.

Bu noktada atılacak adımların arkasında olmak Ülkemizin ve bölgemizin geleceği açısından hayati önem taşımaktadır.

TSK’nın Suriye’deki terör unsurlarına yönelmesini fırsat bilen Yunanistan, Kıbrıs açıklarında doğalgaz arama ve Ege’deki kayalıklarla ilgili fırsatçı girişimlerde bulunmaktadır. Bu adımla Bölge ve Türkiye üzerindeki planlarını daha rahat hayata geçirmenin zemini ve koşullarını hazırlayan ABD İncirlik Üssü ile Ülkemize tehdit unsuru oluşturmaktadır.

İşte tam bu noktada siyasi iktidarı yaşanılan bu durumları göz önünde bulundurarak hamaset siyaseti değil gerçekçi adımlar atmaya davet ediyorum.

Ortadoğu’yu bir virüs gibi kemiren İncirlik Hava Üssünün kapatılması, hem ülkemize hem de bölgedeki barış ve huzura çok daha büyük katkı sağlayacaktır.”


Etiketler: CHP -HAVUTÇA

Diğer BALIKESİR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.