SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 21.09.2018

İLK BİR SAAT ÜCRETSİZ, TAM GÜN 1 LİRA

İLK BİR SAAT ÜCRETSİZ, TAM GÜN 1 LİRA
Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı tüm otoparklarda ilk 1 saatin ücretsiz, tam gün ücretinin ise 1 lira13.03.2018 11:22
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Başkentlilerin otopark sorununun çözümüne yönelik İşletme ve İştirakler Daire Başkanlığı’na yeni bir talimat verdi. Toplantıda sunulacak başkanlık yazısının kabul edilmesi halinde, Başkent’teki Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı tüm otoparkların ilk 1 saati ücretsiz, tam gün ücreti ise 1 lira olacak. 
Başkentlileri sevindiren müjdeli haberi açıklayan Başkan Tuna, Ankara’da yaşanan otopark sorununa da önemli ölçüde neşter vuracaklarını söyledi. Büyükşehir Belediyesi, ASKİ, EGO ve belediye şirketlerine ait veya kiraya verilen yol boyu otoparklar ile açık otoparklar, çok katlı otoparklar ve kapalı tüm otoparkları kapsayan karar ile ilgili konuşan Başkan Tuna, "Otopark ücretlerini yeniden belirlemek istiyoruz. Buna göre otoparklarımızda ilk 1 saat ücretsiz, sonrasındaki 24 saatlik ücretinin de 1 lira olmasına yönelik önerimizi belediye meclisimize getiriyoruz" dedi. 
Vatandaşların otopark kullanma alışkanlığını artırmayı amaçladıklarının altını çizen Başkan Tuna, cadde ve sokaklara konulan araçların da otoparklara taşınmasıyla, trafik akışının rahatlayacağını söyledi. 
Etiketler: BÜYÜKŞEHİR

Diğer BALIKESİR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.