SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 21.09.2018

HAVUTÇA: BALIKESİR EFESİ DİZ ÇÖKMEZ

HAVUTÇA: BALIKESİR EFESİ DİZ ÇÖKMEZ
Milletvekili Namık Havutça: "Bizim cibiliyetimiz Atatürk ve İnönü’dür. Sizin ki ise FETOşlar. Bugün CHP olmasaydı Paşa Camii’nde ezan sesi yerine kilise çanı duyulurdu. Bizi tehdit ediyor fezlekelerle. Bize Balıkesir efesi derler, bizi diz çöktüremezsiniz. Balıkesir efesi diz çökmez."08.01.2018 10:10

KAZANAN CHP OLACAK

CHP Balıkesir İl kongresinde konuşan Milletvekili Namık Havutça,  Türkiye ve Balıkesir gündemini değerlendirdi. Havutça şunları kaydetti:

“Kongremiz şölen havasında geçiyor. 2 aday birbirinden değerli. Sizlerin özgür iradesiyle görev alacaklar. Bu kongrede kaybeden olmayacak kazanan CHP olacak.

 

15 TEMMUZ’DAN SONRA ÜLKE İKİYE BÖLÜNDÜ

Bunlar Türkiye’de saray saltanatını tesis etmeye çalışıyorlar. 15 Temmuz’dan sonra Türkiye’de başka bir ülkeye büründü. Meydan meydan dolaşarak başkomutan edasıyla ortalıkta naralar arıyor. Buradan soruyorum. Buradan bir destan çıkar mı. Türkiye Cumhuriyeti 1.Dünya Savaşında, Çanakkale, Dumlupınar’da savaşmış Atatürk bu ülkenin başkomutanıdır. Başka da başkomutan yok bu ülkede. Övünerek destan diyor. Bu bir rezalet. Meclise bir kurşun bile sıkılmamıştı. Bre reziller. O pilotlar kimin pilotlarıydı. Şimdi de o gece teslim olan erlerin kafalarını kesenleri kurtarmak için KHK çıkardılar. Onları korumak istiyorlar. Tablo bu noktada.

 

KHK’LERİ ANAYASA MAHKEMESİNE GÖTÜREMİYORUZ

KHK’yı anayasa mahkemesine götüremiyoruz. Meclis Türkiye’nin en önemli gücü. Bizim çıkardığımız maddeler anayasa mahkemesi tarafından iptal ediliyor. Türkiye’nin egemenliği gasp edilmiş durumda. 35 KHK çıktı şu ana kadar. Bunların meclise gelmesi gerekiyor. Sadece 5 tanesi geldi. CHP’nin bütün kongrelerinde hesabımızı kitabımızı birliğimizi örgütlemek 

YÜZDE 30 OYUMUZU 50+1’E ÇIKARMALIYIZ

16 Nisan’dan sonra Türkiye başka bir rejime gitti. Yüzde 50+1 gerekiyor. Bizim yüzde 30 oyumuz var. CHP kendi içerisinde bir barış hareketini oluşturacağız. Ondan sonra delegasyon sistemini kaldırmamız lazım. Biz vekil arkadaşlarımızla ön seçime girdik. Çıkan sonuca herkes saygı gösterdi. Tüzüğümüzde seçimlerin nasıl olacağı belli. Türkiye’yi yönetmek istiyorsak Cumhurbaşkanlığını kazanmamız lazım. Oyumuzu 2’ye katlayacak bir şekilde çalışmalıyız. Bu şekilde halkın karşısına gitmeliyiz.

BAŞARI ELİMİZDE

Balıkesir’de 8 vekil var. 3’ü CHP’den. Balıkesir’in yarısını biz yönetiyoruz. Ben eminim ki referandumda alınan iyi sonucu kendi içerimizde gerekli ittifakları yaparak Balıkesir’in gönderine altı oklu bayrağı çekmek bizim namus borcumuz olsun. Balıkesir bunu yapar, inanıyorum. En iyi ilçe başkanım, benim ilçe başkanım demeliyiz. En iyi belediye başkanım benim belediye başkanım demeliyiz. Bunları söylersek başarılı oluruz.

 

CİBİLİYETİMİZ ATATÜRK VE İNÖNÜ’DÜR

TBMM’de sık sık Sayın Cumhurbaşkanı yada AKP Genel Başkanı bizi eleştirmek hakaret diyor. Sayın Cumhurbaşkanı siz benim cumhurbaşkanım değilsiniz. Ben sizi eleştirmeye devam edeceğim. Bize bu cibiliyetsizler diyor. Cibiliyet meselesi için şunu diyorum. Sayın AK Parti Genel Başkanı. Bizim cibiliyetimiz Atatürk ve İnönü’dür. Sizin ki ise FETOşlar. Bugün CHP olmasaydı Paşa Camii’nde ezan sesi yerine kilise çanı duyulurdu. Bizi tehdit ediyor fezlekelerle. Bize Balıkesir efesi derler, bizi diz çöktüremezsiniz. Balıkesir efesi diz çökmez."


Etiketler: CHP

Diğer BALIKESİR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.