SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 26.09.2018

HALKIN ÇIKARLARI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

HALKIN ÇIKARLARI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
4 Haziran seçimleri sonrasında Balıkesir’i TBMM’de temsil etmeye hak kazanan CHP’li milletvekilleri düzenlenen törenle mazbatalarını aldı. Adalet Sarayı’nda düzenlenen törende İl Seçim Kurulu Başkanı Ünal İzgi Ahmet Akın, Fikret Şahin ve Ensar Aytekin’e mazbatalarını teslim etti.30.06.2018 11:28

Mazbata teslim töreninin ardından CHP’li milletvekilleri yaptıkları konuşmada Balıkesir’in ve Türkiye’nin sorunlarını giderme noktasında mecliste çalışmalarda bulunacaklarını açıkladı. İl Başkanı Serkan Sarı da il örgütü olarak daha da başarılı sonuçlar almayı hedeflediklerini bildirdi.

DAHA BÜYÜK BAŞARI BEKLİYORDUK

CHP İl Başkanı Serkan Sarı mazbata töreninin ardından yaptığı açıklamada 24 Haziran seçimlerinde daha iyi sonuç beklediklerini söyledi. Sarı şunları kaydetti:

“Bugün milletvekili arkadaşlarımız mazbatalarını aldılar. Yoğun, yorucu, tempolu bir seçim atmosferinden çıktık ve sonuçta daha neticeler bekliyorduk, daha büyük başarılar arzu ediyorduk. Sahada, halkımızda olduğumuz teveccüh bunun çok çok üzerindeydi ama sandığa bu yansımadı. Sonuç olarak da mevcut vekil sayımızı koruyarak üç milletvekilimizle, yeni genç ve dinamik arkadaşlarımızla Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve Balıkesir’i en iyi temsil edecek arkadaşlarımızın mecliste yer almaları bizi çok mutlu etti.

KAYBETTİĞİMİZ DEĞERLER İÇİN MÜCADELEYE DEVAM

Göreceksiniz ki çok yakın zamanda parti örgütümüzün her bir ferdiyle, milletvekillerimizle, ilçe başkanlarımız hep beraber omuz omuza Balıkesir’in çok daha güzel bir şehir olması, Balıkesir’in gelişimine katkı sunabilmek, kaybetmiş olduğu değerleri yeniden kazandırabilmek adına birlikte mücadele edeceğiz. Bugün biz Balıkesir’in dokuz milletvekilinin de aynı özveriyi göstermesini temenni ediyoruz.

 

Bizler Cumhuriyet’in kurucu ve koruyucu partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin temsilcileri olarak en büyük özveriyi gösterecek kadrolarız. Bunun için elimizden geleni yapacağız. Bugün arzu ettiğimiz sonuçları alamadık. Ama bunun için önümüzdeki seçimlerde çok daha büyük başarılara imza atabilmek için yılmadan, durmadan çalışmaya devam edeceğiz: Bugünden tezi yok ki mücadelemiz bundan sonra çok daha etkin bir şekilde halkımızla iç içe, birlik ve beraberlik içerisinde sahanın her bir yerinde devam edecektir.

BALIKESİR’E ÇOK İYİ HİZMETLERDE BULUNACAKLAR

 Onun için milletvekili olan arkadaşlarıma şimdiden başarılar diliyorum. Balıkesir’e, ülkemize çok iyi hizmetler yapacaklarını biliyoruz. Nerede mağdur, nerede ezilmiş, nerede haksızlığa uğramış kim varsa Cumhuriyet Halk Partili siyasiler olarak her zaman onların yanında olacağız, onların haklarını savunuyor olacağız ve bu mücadele sonuna kadar devam edecektir. Biz vatan, millet ve bayrak sevdalısı Cumhuriyet Halk Partililer olarak gurur ve onurla sokaklarda mücadele etmeye devam edeceğiz.”

 

***

TÜM MİLLETVEKİLLERİNİN SORUMLULUĞU VAR

CHP Milletvekili Ahmet Akın ise Adliye Binası önünde yaptığı açıklamada Balıkesir’in dokuz milletvekilinin bir bütün olarak çalışması gerektiğini söyledi. Akın şunları kaydetti:

“27’ncidöneme başladık. 8 Temmuz’da yemin edeceğiz ve meclis faaliyete geçecek. Ben buradan öncelikle dokuz milletvekili arkadaşıma başarılar diliyorum. Çünkü artık seçim bitmiştir, hizmet zamanıdır. Birlik içinde beraberlik içinde tek duygusu Balıkesir’i daha da yükseltmek, Balıkesir’i daha da yüceltmek ve Balıkesir’i artık kaybeden değil, kazanan bir şehir haline getirmek. Onun için burada sadece Cumhuriyet Halk Partisi’nin, sadece AK Parti’nin, sadece İYİ Parti’nin değil, hepimizin büyük sorumluluğu var. Bu sorumluluğun bilincinde çalışmaya devam edeceğiz.

MİLLETİN ÇIKARLARI ADINA EL KALDIRILMALI

Ben bütün seçilen milletvekili arkadaşlarımı aradım, hepsine başarılar diledim. Dediğim gibi hedefimiz bir olmalı, sadece hizmet etmek olmalı. Mecliste de milletin çıkarına gelen her şeyde tek bir kişiyi dinlemeden, tek bir adama bağlanmadan milletin çıkarlarını düşünerek el kaldırmalarını tüm seçilen arkadaşlarımdan bekliyorum. Çünkü milletin bizden beklediği bu. Milletin bizden beklediği hizmet. Milletimizin bir sürü dertleri, hizmetleri var. Onların dertlerine çare olmak zorundayız.

MİLLET İTTİFAKINA TEŞEKKÜR

Ben bu vesileyle seçime girdiğimiz ittifakta beraber işbirliği yaptığımız İYİ Parti’ye, Saadet Partisi’ne, Demokrat Parti’ye de buradan saygı ve sevgilerimi gönderiyorum. Milletimizin ittifakı, millet için kurulmuştu, millet için devam edecek. El ele vereceğiz, kol kola vereceğiz ve bu millete daha iyi hizmet etmek için çok daha çalışacağız.”

****

BALIKESİR’İ VE TÜRKİYE’Yİ KUCAKLAYACAĞIZ

CHP Milletvekili olarak TBMM’de görev yapmaya hak kazanan Fikret Şahin ise sadece CHP’yi değil tüm Balıkesir ve Türkiye’yi kucaklayacaklarını ifade etti. Şahin şunları kaydetti:

“Şu ana kadar Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili adayıydık ama mazbatamızı aldıktan sonra artık tüm Balıkesir’in milletvekilleri olarak hizmet edeceğiz. Yüksek bir sorumluluğumuz olduğunun farkındayız. Sadece Cumhuriyet Halk Partisi’ni değil tüm Balıkesir’i, hatta tüm ülkemizi kucaklayacağız. Ülkemizi çağdaş, aydınlık medeniyet yolunda ilerlemesi için çaba harcayacağız. Ben bizleri bugüne getiren başta il yönetimim, il başkanım olmak üzere gençlik kollarımız, kadın kollarımız, ilçe başkanlarımız ve tüm partililerimize gönül dolusu sevgi ve saygılarımı iletiyorum. Tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum.”

****

HALKIN ÇIKARLARI İÇİN HEP BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ
CHP Milletvekili Ensar Aytekin ise milletin iradesine her zaman saygılı olduklarını belirterek şunları dile getirdi:

“Burada iktidar partisinin milletvekili olarak konuşmayı çok arzu ederdim. Ancak milletin iradesi farklı şekillendi. Biz milletin iradesine bugüne kadar hep saygılı olduk, bugüne de saygılıyız. Bundan sonra oturup aynaya bakacağız. Eksiğimiz nedir onları gözden geçireceğiz. Hayat devam ediyor. Türkiye’nin sorunları da artarak, büyüyerek inanıyoruz ki devam edecek. Biz bu sorunlara iktidar olmasak da muhalefette de yapıcı eleştirilerimizi, önerilerimizi yapacağız. Amacımız, derdimiz her zaman milletin, halkın çıkarları olacak. Halkın çıkarları karşısında her zaman halkla birlikte yürüyeceğiz.”


Etiketler: CHP

Diğer BALIKESİR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.