SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 19.09.2018

GAZETECİ YAZAR ÖZIŞIK'IN YAZISI BALIKESİR'DE YANKI UYANDIRDI

GAZETECİ YAZAR ÖZIŞIK'IN YAZISI BALIKESİR'DE YANKI UYANDIRDI
ürkiye Gazetesi yazarı Süleyman Özışık Balıkesir ile ilgili çok konuşulacak bir yazı kaleme aldı.Özışık'ın kaleme aldığı gerçekleri Gazeteci-Yazar Engin Arıcan da bir çok kez kaleme almıştı.Özışık'ın yazısı şöyle:10.04.2018 20:10

Kent siyasetinin son dönemde yaşadığı çalkantılı dönemi usta bir dille değerlendiren yazar, bir haber kaynağında Cumhurbaşkanı ile Balıkesirli milletvekilleri arasında MYK toplantısında yaşandığı belirtilen diyaloğu analiz etti.

 

Haber  kaynağında yayınlanan diyaloğu alıntılayıp ardından da Balıkesir’de 2019’a giden süreci kaleme alan gazeteci yazarın 9 Nisan tarihli köşe yazısı büyük yankı uyandırdı ..

 

Özışık Balıkesir siyaseti ile ilgili ses getiren yazısında şunları kaydettti:


Cumhurbaşkanı Erdoğan MYK toplantısında Balıkesir milletvekiline dönerek şöyle der: “Bana abi dediğimiz insanı aldırdınız, kavgalar bitecek dediniz. Alın şimdi Zekai Beyle ilgili şikâyetler. Hani bitecekti kavgalar, bakın partinin geldiği duruma…”
Hatırlarsınız.


Cumhurbaşkanı’nın bahsettiği şikâyetlerin yaşanacağını Edip Uğur görevden alınmadan önce bu köşede dile getirmiş, “AK Parti Balıkesir’i kaybetme riski ile karşı karşıya kalacak” demiştim.
Üzerinden aylar geçti ve Balıkesir’den gelen haberler hiç iyi değil.
Düne kadar kavga ettikleri Edip Uğur’u görevden aldıranlar, şimdi yeni belediye başkanı ile aynı kavgaya tutuşmuş durumda. İl Teşkilatı ile Belediye Başkanı, Belediye Başkanı ile Milletvekilleri işi gücü bırakmış, bilek güreşine tutuşmuş durumda.
Mesele, “Bu şehri ben yöneteceğim” meselesi…


Mesele rant meselesi…


İşin boyutu nereye gider onu bilemiyorum. Yakında ülke gündemini sarsacak kavgalar ve olaylar yaşanırsa şaşırmayın derim.
Ama bildiğim şey şu:


2019’da Balıkesir’de milletvekilinden belediye başkanına varıncaya kadar hiç kimse şimdi oturduğu koltukta oturamayacak.

Önümüzdeki günlerde Balıkesir'i size daha detaylı anlatacağım...


Etiketler: Süleyman Özışık

Diğer BALIKESİR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.