SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 19.10.2018

FATMA ŞENER CHP İL KADIN KOLLARI BAŞKANI SEÇİLDİ

FATMA ŞENER CHP İL KADIN KOLLARI BAŞKANI SEÇİLDİ
Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir İl Kadın Kolları seçimi dün parti binasında gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen seçimlerde Fatma Şener İl Kadın Kolları Başkanı oldu. 22.01.2018 12:15

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir İl Kadın Kolları seçimi dün parti binasında gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen seçimlerde Fatma Şener İl Kadın Kolları Başkanı oldu. Şener ülkede yaşanan olumsuzluklara çare olmak için aday olduğunu açıkladı.

CHP İl Binasında düzenlenen İl Kadın Kolları Başkanlığı seçimine CHP Milletvekili Ahmet Akın, İl Başkanı Serkan Sarı’nın yanı sıra partide emeği geçen kadınlar yer aldı. İl Kadın Kolları seçimi tek listeyle yapılırken Fatma Şener başkanlığa getirildi.

 

GÜNDEMİMİZ AĞIR

Balıkesir Cumhuriyet Halk Partisi İl Kadın Kollar Başkanı olarak seçilen Fatma Şener kongrede yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“İçinde bulunduğumuz şu günlerde toplumumuzun gündemini; OHAL, hukuksuzca cezaevine tutulan siyasetçiler, gazeteciler, akademisyenler, kadına yönelik şiddet ve tecavüz olayları oluşturmaktadır. Henüz dört gün önce 17 Ocak 2018 de İstanbul Küçükçekmece’deki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde beş ay içerisinde 115 çocuğun hamile kaydının yapıldığı ortaya çıktı. Mevcut iktidarın bu konuya tamamen duyarsız olduğunu da üzülerek öğreniyoruz. 2018 in ilk günlerinde 2 Ocak da Maltepe’de Dilek Yardım'ın iki evladı, kocası tarafından katledildi. Dilek haykırdı: Devlet beni bu adamdan koruyamadı, hepiniz suçlusunuz.

ATATÜRK’ÜN DEĞERLERİ YOK EDİLDİ

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluş değerleri olan Mustafa Kemal Atatürk ün topluma sunduğu Laiklik, Çağdaşlık ve Eşitlik değerleri mevcut iktidar tarafından yok edilmiştir. Adeta hükümet eliyle hırsızlık, cehalet, şiddet meşrulaştırılmıştır. OHAL koşulları bu karanlığa gidişte iktidarın elinde en büyük enstrüman olmuştur. İktidar tarafından 4+4+4 eğitim sisteminin uygulanmasıyla 12 bin çocuk okulundan ayrılmış, 7 bin çocuk işçi yaratılmıştır. Kız çocukları eğitim sürecinden koparılarak erken evliliğe zorlanmıştır. Tüm toplumu saran bu cinnet hali hepimizi mutsuzluğa sürüklüyor. Bu ruh halini aşmak zorundayız. 

KAYITSIZ KALAMAZDIK

Kayıtsız kalamazdık. Bizler, ilimizde kayıtsız kalamayan sivil toplum örgütleriyle görüşerek, birlikte bu umutsuzluğu yıkmak ve yarınlara umut olmak adına bir takım kurduk bu zor göreve talip olduk. Hep birlikte,  kimseyi dışlamadan, dışarıda bırakmadan, ele ele, omuz omuza başaracağımıza inanıyoruz. Biz kadınlar; Savaşta cepheye cephane taşırken donarak ölen Şerife bacı, Kara Fatma gibi, Mustafa Kemal’in Askeri, Barışta omuz omuza yürüyen yoldaşı, Öğretmeni, öğrencisiyiz. Biz kadınlar, Zübeyde hanımda Mustafa KEMALİN ANASIYIZ. Hepinizi bir kez daha sevgiyle selamlıyor UMUT BİR ŞEKİLDE YOLUNU BULUR diyorum.”

YENİ YÖNETİM

Fatma Şener başkanlığındaki İl Kadın Kolları yönetimi şu isimlerden oluştu:

“ Gülay Başgu, Nursel Bolak, Eylem Çolak, Türkan Doğan, Özay Hızal, Neriman Köybaşı, Ayşe Küçük, Kevser Mavuk, Gülay Odabaş, Serpil Sarıünal, Nuran Sokur, Neriman Topal.”


Etiketler: CHP

Diğer BALIKESİR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.