SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 21.09.2018

EDİP UĞUR ''BOMBALADI''

EDİP UĞUR ''BOMBALADI''
“Balıkesir’in hali ortada. Buyrun cenaze namazına” Edip Uğur sessizliğini bozdu! Entrika, yalan, iftira ve kumpaslarla görevden edildiğini söyleyen Uğur “24 Haziran seçimlerinde vatandaş ‘Oyumuza itibar etmediniz bunun hesabını verin’ diyecektir” dedi.19.06.2018 11:57

· Milletin seçtiğini millet indirir, milletin oyu itibarlıdır, önemlidir. Oy kutsaldır ama maalesef ne oyun kutsallığı, ne milletin reyinin önemi kaldı

· Önümüzde 24 Haziran seçimleri var. Vatandaşta herhalde bunun hesabını sorar. Biz oy verdik, seçtik ama siz bizim oyumuza itibar etmediniz, bunun hesabını verin diyecektir

· Görevi bırakırken de söylemiştim. ‘Üzülüyorum, başlattığım işlerin birçoğu yarım kalır diye.’ Şimdi maalesef görüyoruz ki birçok iş yarım. Ama zaman içinde bunların hepsi olur, inanıyorum olacağına

· Avlu Balıkesir, Çay Deresi, köprülü kavşaklar, Cunda Köprüsü, Balıkesir-İzmir yolu adliye kavşağında fly over yani üst geçit, bunların hepsi Edip Uğur’un projesi

· Görevde kalsaydık tüm sözlerimizi tutacaktık. Ama bırakmadılar ki... Çeşitli entrikalar, yalanlar, iftiralar, kumpaslar, alavere dalavereyle görevden edildik. Balıkesir’in şimdiki hali ortada. Buyrun cenaze namazına!

UĞUR SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Ahmet Edip Uğur, uzun sürenin ardından sessizliğini bozdu. TV 100’de Hulusi Yılmaz’a konuşan Uğur, başkanlığı dönemindeki vizyon projesi Avlu Balıkesir’de gerçekleşen yayında çarpıcı açıklamalar yaptı.

ZAMANLA HEPSİ HALLOLUR

Görevden el çektirildiğini hatırlatan Uğur, Balıkesir’de görev yaptığı 3.5 yıllık dönemde şehirde önemli izler    bıraktığını, ancak kendisinden sonra devam eden birçok projesinin yarım kaldığını ifade etti. Uğur “Merak etmeyin hepsi zamanla hallolur” dedi.

BALIKESİR İÇİN ÇEYREK ASIR

Edip Uğur, ömrünün 25 yılını Balıkesir için kamu hizmetine harcadığını belirterek “16 yıldan fazla milletvekilliği, 4 yıl Ticaret Odası Başkanlığı, 3.5 yıl Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaparak Balıkesir’e hizmet ettim. Balıkesirlilerin hayat kalitesini yükseltmek için elimden gelen her şeyi yaptım. Bu noktada önemli işleri başarmamızı sağlayan ekip arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum” dedi.

-------------------------------------------------------------

Ramazan Ayı boyunca TV100 ekranlarında yayınlanan “Ramazan Sohbetleri” programının 13 Haziran Çarşamba günkü bölümüne Balıkesir Büyükşehir Kurucu Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur konuk oldu. Program yapımcı ve sunucusu Hulusi Yılmaz’ın sunumuyla her bir bölümü samimi sohbet atmosferi altında gerçekleşen programda Uğur; eski Ramazanlardan unutulmaya yüz tutmuş geleneklere, 20 ilçesiyle Balıkesir’i çepeçevre saran projelerine kadar pek çok konuya değindi.

Program sunucusu Hulusi Yılmaz’ın uzun bir siyasi geçmişi olan Uğur’a, Balıkesir’e yaptığı hizmetleri sorması üzerine Uğur “Balıkesir’de 25 yıla yakın bir kamu hizmeti olduğunu belirterek; 16 yıldan fazla bir süre milletvekilliği, 4 yıl ticaret odası başkanlığı ve 3,5 yıl belediye başkanlığı yaparak, Balıkesirlilere hizmet ettiğini söyledi.

“VATANDAŞIN OYUNUN KUTSALLIĞI ORTADAN KALKTI”

Görev süresi boyunca; Balıkesir’i geliştirmek, Balıkesir’e hizmet etmek için gayret içerisinde olduğunu belirten Uğur “En son Balıkesir, büyükşehir olduktan sonra şu an da bu röportajı yaptığımız Avlu Balıkesir’de hakikaten güzel bir eser meydana getirdik. Birçok yaptığımız işler Balıkesir’in 20 ilçesinde Ayvalık’ından Sındırgı’sına, Gönen’inden Dursunbey’ine kadar hizmet etmeye çalıştık. Allah’a şükür Balıkesir’de yaptığımız hizmetlerle bir iz bıraktık. Bir imza attık ama maalesef milletin seçtiğini millet indirir, milletin oyu itibarlıdır, önemlidir. Oy kutsaldır ama maalesef ne oyun kutsallığı kaldı ne milletin reyinin önemi kaldı. Hiçbir şey kalmadı. Tayinle belediye başkanı geldi Balıkesir’e. Önümüzde 24 Haziran seçimleri var. Vatandaşta herhalde bunun hesabını sorar. Biz oy verdik, seçtik ama siz bizim oyumuza itibar etmediniz, bunun hesabını verin diyecektir.” dedi.

“BAŞLATTIĞIM PROJELER YARIM KALDIĞI İÇİN ÜZÜLÜYORUM”

Belediye başkanlığı görevinden ayrılmak zorunda kaldığını yaptığı basın toplantısında da ifade ettiğini belirten Uğur “Dedim ki üzülüyorum. Bu başlattığım işlerin birçoğu yarım kalır diye. Şimdi maalesef görüyoruz ki Çamlık Tepesi’ndeki inşaat duruyor. Avlu’dan, Çamlık’a giden teleferik inşaatı iptal edilmiş. Diğer inşaatlar yarım. İnsan üzülüyor. Çay Deresi’nin karşı tarafındaki değişim, dönüşümün bir an önce olması gerekiyor. Bunlar, Balıkesir’e değer katacak yatırımlar. Ama zaman içerisinde bunların hepsi olur, inanıyorum olacağına.” diye konuştu.

BALIKESİRLİLER AVLU’DA NEFES ALIYOR

2017 yılı Mayıs ayında 250 anaç sazan balığını Avlu’daki suni göle saldıklarını ifade eden Uğur “Her bir balık 250- 300 bin yumurta bırakıyor. Şu anda tahmin ediyorum 5 milyonun üzerinde balık vardır. Bu yıl yine yumurtladılar. Sanırım balık tutmaya müsaade edilecek, mecburen. Çünkü 70 bin metreküp su var. Saniyede 110-120 metreküp temiz su giriyor bir o kadar da taşıyor ve kokmuyor. Burası tamamen suni bir göl. Burası akan bir nehir değil. Burası pisliklerin aktığı, manzarası çok kötü bir yerdi. Burayı değerli bir yer haline getirdik. Water buggylerin, deniz bisikletlerinin içinde dolaştığı, balıkların yüzdüğü bir yer haline geldi. İnşallah daha da güzel olacak. 2. etepta devam ediyor. Bu alanda 30 bin metrekare ticari alan; Balıkesir Ticaret Odası, yeme-içme yerleri, alışveriş yerleri var. Karşı tarafta da 60 bin metrekare ticari alan olacak, kentsel dönüşüm olduğu zaman. Yani burası Milli Kuvvetler Caddesi’nin boyu 400 metre, Çay Deresi Rekreasyon Alanı 1 kilometre boyunda Avlu; sağı solu 4 tane köprüyle karşılıklı birbirine bağlı 60 bin metrekare 30 bin de burada 90 bin metrekare ticari alanı olan önemli bir merkez haline gelecek. Balıkesirlilerin; nefes alacağı, hava alacağı, yürüyüşlerini yapacağı güzel bir yer. Aynı zamanda kongre merkezinde; konserlerin, tiyatronun her türlü sosyal etkinliğin yapıldığı bir yer. Balıkesir için önemli bir kazanım. Çok hızlı bir şekilde inşaatına başlayarak tamamladık, bitirdik. Tabii eksiklikler var onlarda tamamlanıyor. Ama tabii bütün bu işler vizyon istiyor.” dedi.

“BUNLAR HEP EDİP UĞUR’UN PROJESİ”

Gerçekleştirdiği projeleri uygularken ortaya bir irade koyduğunu belirten Uğur “Balıkesir’in bütün; yer altı, yer üstü geçitlerini, köprülerini, sebze meyve halini, Avlu’sunu, Çay Deresi Rekreasyon Alanı’nı, Doğumevi’nin önündeki köprülü kavşağını, yürüyen merdivenini hepsini çok hızlı bir şekilde yaptık. Roman evlerinin eskilerini yıkarak yenisini yaptık. İzmir-Balıkesir, Balıkesir-İzmir tarafında bir flyover, üstten geçit altta geniş bir alan. Yani hiç olmazsa; Adliye Kavşağı, Hastane Kavşağı’nın daha rahat çalışması için. Bunların hepsi projelendirilmiş, ihaleleri yapılmış finansmanı sağlanmış işler. Bunlar hep Edip Uğur’un projesi. Öyle efendim, sağa sola isim yazmakla bu işler olmuyor. Yaptığın hizmetlerle işlerle, vizyon işlerle Balıkesir’e imzanı atacaksın. Cunda Köprüsü ile imzanı atacaksın.” dedi.

“BAKMAZSAN OLMAZ”

Mevcut idarenin Çay Deresi Rekreasyon Alanı’nda bulunan Avlu’daki suni gölün bakımını iyi yapamadığını söyleyen Uğur “Bu canlıların yaşaması için buranın temiz olması için vatandaşların daha iyi istifade edebilmesi için buraya bakmak lazım. Bakmasan olmaz, atasözümüzde de dediği gibi ‘Bakarsan bağ olur, bakmazsan dağ olur.’ Gereği yapılmalı.” dedi.

Ayvalık’ta yaptıkları bir program çekimi sırasında Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in de Uğur’a selam gönderdiğini belirten Yılmaz, Ayvalıklı vatandaşlarında Edip Uğur’un yaptığı hizmetlerden çok memnun olduklarını dile getirdiklerini söyleyerek Ayvalık’ta denizdeki kokunun da köprü yapımından sonra kalmadığını ifade etti.

“BÜYÜK YATIRIMLAR YAPTIK”

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde, Cunda Köprüsü’nün yapılabilmesi için gerekli çalışmaları yaptırdıklarını belirten Uğur  “Bu işler hep hesap kitapla olan işler. Ezbere iş yapmadık. Ayvalık’ın bütün kanalizasyon alanları 28 yerden hepsi körfezin içerisine akıyor. Bu nedenle leş gibi kokuyordu. Hatta, Ayvalık’ta bir butik otele gittiğimde Japon misafirler vardı. Otelin müdüresi ‘sakın denize girmeyin. Temiz değil.’ diyerek ikazda bulundu. Japonlarda şaşırdı. Böyle bir şey olabilir mi? Ayvalık gibi dünyanın en güzel yeri, marka yer, denize girme diyorsunuz. Sizi denize sokacağız dedim. Bunun üzerine hesaplamalarımızı yaparak; projesini yaptırdık, ihalesini gerçekleştirdik. Sonuç olarak; şu anda 6 ayda Ayvalık Körfezi’nin içerisindeki suyun tamamı değişiyor. Muazzam bir su akıntısı var. Tabii bu arada Ayvalık’ın derin deniz deşarjlarını yaptık. Bütün deşarjlar hemen sahilden kanalizasyona gidiyordu. Biz onları bir kilometre ileriye yaptık. Ayvalık’ın su depolarını yaptık. Altınova’dan su getirdik. Bütün asbest boruları değiştirerek duktil boru yaptık. Yani kanserojen olmayan daha sağlıklı, patlamayan borular döşedik. Ayvalık’ta büyük yatırımlarımız var. Balıkesir’in her tarafında var.” dedi.

“BALIKESİRLİLER İÇİN ELİMDEN NE GELİYORSA YAPTIM”

3 yıl içerisinde kurucu belediye başkanı olmasına rağmen elinden ne geliyorsa sürekli vatandaşın hayat kalitesini yükseltmek için her şeyi yaptığını belirten Uğur  “Projeler hazırladık, ihalesini yaptık, finansmanını bulduk. Tabii iyi de bir ekibimiz vardı; BASKİ ekibi, Fen İşleri, Kırsal Daire. Hakikaten Balıkesir’in bürokratları ve ekibi canla başla çalıştı. Bu tek başına yapılabilecek bir iş değil. Ekiplerimiz iyi çalışarak Balıkesir’de güzel hizmetler ortaya çıkardılar.” dedi.

Uğur’un görevde olduğu dönemde; Ayvalık Sarımsaklı Plajlarında bazı şahısların elinde olan vatandaşların denize giremediği 8 kilometrelik sahil şeridini bir gecede; jandarma, polis, zabıta ve havadan helikopterler eşliğinde temizletildiğini belirten Hulusi Yılmaz, bu sayede o plajların mavi bayrak aldığını belirtti.

“ENTRİKALARLA GÖREVDEN EDİLDİM”

Hilal Minare’nin çalışmaları sırasında Uğur’un “Önümüzdeki Ramazan, Teravih Namazı’nı burada kılacağız.” sözünü verdiğini fakat tutmasının nasip olmadığını söyleyen program sunucusu Yımaz’ın bu sözleri üzerine Uğur “Görevde olsaydık sözümüzü tutacaktık. Ama görevde bırakmadılar ki. Çeşitli; entrikalar, yalanlar, iftiralar, kumpaslar her türlü alavere dalavereyle görevden edildik. İşte, Balıkesir’in şimdiki hali ortada. Buyurun cenaze namazına.” İfadeleriyle sözlerini sonlandırdı.(Balıkesir EKSPRES)

 


Etiketler: EDİP UĞUR

Diğer BALIKESİR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.