SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 21.09.2018

DİLEK YALÇIN: GÜCÜMÜZ ÖRGÜTÜMÜZDÜR

DİLEK YALÇIN: GÜCÜMÜZ ÖRGÜTÜMÜZDÜR
Dilek Yalçın, 17 Aralık tarihinde yapılacak olan CHP Karesi İlçe Başkanlığına adaylığını açıkladı. Yalçın, geleceğe umutla bakmak ve birlikte mücadele etmek için aday olduklarını söyledi.13.12.2017 09:04

Dilek Yalçın, 17 Aralık tarihinde yapılacak olan CHP Karesi İlçe Başkanlığına adaylığını açıkladı. Yalçın, geleceğe umutla bakmak ve birlikte mücadele etmek için aday olduklarını söyledi.

CHP İl Başkanlığı’nda düzenlenen bir basın açıklamasıyla 17 Aralık Pazar günü yapılacak olan CHP Karesi İlçe Başkanlığına adaylığını açıklayan Dilek Yalçın, 2019 yılının önemli olduğunu bildiklerini ifade etti.

 

SANDIKTAN KİŞİ DEĞİL CHP ÇIKMALI

Sandıktan kişinin değil CHP’nin çıkması gerektiğini aktaran Yalçın, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Küskünlük ve kırgınlık lüksümüzün olmadığı bir dönemdeyiz. İlçemiz Karesi de bir ayrışmayı kesinlikle istemiyoruz. Aday olma amacımız örgütümüzü genişletmek, birleştirmek, sevgiyi, saygıyı, birlik beraberliğimizi güçlendirmek ve kırgınlarımızın gönüllerini kazanmak üzerine çalışmaktır. 2019 yılının çok önemli olduğunu biliyoruz. Sadece sandıkta mücadele olmayacak. Sahada daha çok olmak, mahalle mahalle, sokak sokak mücadele etmek gerekecek. OHAL ve Kanun Hükmünde Kararnamelerle bir devlet yönetiyorlar. O yüzden biz hep beraber olacağız, birlikte olacağız.

Hepimiz CHP’liyiz. Burası bizim çatımız, ailemiz. Ailemiz içerisindeki insanlara hiçbir zaman kötü söz söyletmemeliyiz, bizim anlayışımıza göre bir partilimize söylenen söz hepimize söylenmiştir. Onun için CHP başkanlık seçiminde sandıktan kişi değil, CHP çıkmalıdır. Siyasette başarının anahtarı olan siyasi birikim, dürüst yönetim, hoşgörü, samimiyet, emek, disiplin, strateji, temiz bir geçmiş ve kimseyi kimseden ayırmadan bir olmak için aday olduk. Karesi de parti içinde daha yüksek güven ve saygının daha güçlü tesisi için aday olduk.

Karesi’nin siyaset yapısını çözmek ve bu yapıyı iç dinamiklere zarar vermeden dışa dönük, halkla iç içe siyasete bağlamak için aday olduk. Geleceğe umutla bakmak için, umudu yarınlara taşımak için, kimseyi ötekileştirmeden, birleştirici olarak, emperyalizme ve her türden gericiliğe karşı hep beraber bir arada mücadele etmek için aday olduk.”

“ATATÜRK TÜRKİYESİ GERİCİLİĞE TESLİM OLMAYACAK”

‘2019 yılında yapılacak genel ve yerel seçimler ülkemiz için bir dönüm noktası olacaktır’ diyen Yalçın; “Biz biliyoruz ki bu mücadele uzun bir bayrak yarışıdır. bu değerli bayrağı bu güne kadar taşıyan tüm parti emekçilerine şükranlarımızı sunuyoruz.

Karesi’nin her noktasındaki hemşerilerimize dokunmak, parti içi birlik ve bütünlüğü sağlamak için, laik, bağımsız, Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlı, ülkemizi kurtaran ve kuran bir partinin üyesi olmanın sorumluluğunun bilincinde, örgüt tecrübemiz, güler yüzlü örgüt hedefimiz ve Atatürkçülüğümüzün gururuyla ekibimle bu sefer biz bayrağı taşımaya talip oluyoruz. Çünkü Türkiye de olan biten her şey için adalet demokrasi istiyoruz! Toplumu ayrıştırmak isteyen her türden anlayış son bulsun istiyoruz! Geleceğimiz için, çocuklarımız için eğitim ve bilim istiyoruz!  Keyfi muhalif tutuklamalarına ve her türden yargı baskısına karşı adil bir yargılama için HUKUK istiyoruz.

 

TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE İSTİYORUZ

Kuvayi Milliye ruhuyla tam bağımsız bir Türkiye, İfadelerin tutsak olmadığı özgür bir basın ve yaşam istiyoruz. İnsan haklarına saygı istiyoruz! Farklılıklara karşı, inançlara karşı, renklere ve görüşlere karşı saygı istiyoruz! Çocuk gelinler, işçi çocuklar, tecavüze uğramış masum umutlar, çöpten yemek toplayanlar, olmasın istiyoruz! Yoksulluğun, pahalılığın, işsizliğin, savaşın, cinayetin, şiddetin, istismarın, zulmün, baskının, cuntanın ve darbelerin, artık bitmesini istiyoruz! Yolsuzlukları, hırsızlıkları, rüşveti, rantı, fırsatı ve yandaşı, korumayan bir sistem istiyoruz! Ekmeğin ucuz, insan hayatının pahalı olduğu bir düzen istiyoruz! Partimizle birlikte haktan yana, halktan yana, barıştan ve sevgiden yana emeği yüce tutan bir iktidar olabilmek için çalışmak istiyoruz! Cumhuriyetimizin temel taşlarının oynatıldığı, özgürlüklerimizin elimizden alındığı, emeğin hiçe sayıldığı, yolsuzlukların pirim yaptığı zor günleri yaşıyoruz. Cumhuriyetimiz ve değerleri ne sahip çıkmak için, adaletsizliği önlemek ve ülkemizin sorunlarının çözümüne katkı yapmak için kadın ve gençlerimizle birlikte aktif çalışma ortamında korkmadan, yılmadan, omuz omuza çalışarak partimizi iktidara taşımak istiyoruz.

CHP İLÇE ÖRGÜTÜNÜ ÜYELERİMİZİN İKİNCİ EVİ YAPACAĞIZ

2019 yılında yapılacak genel ve yerel seçimler ülkemiz için bir dönüm noktası olacaktır. Bu yüzden daha çok var olmaya çalışacağız. CHP İlçe Örgütünü Üyelerimizin ve Halkımızın ikinci evi yapacağız. Partinin kapısını sonuna kadar açacağız. Gizli kapılar ardında ne oluyor? düşüncesi asla oluşmayacak. Partimize oy veren herkesi partimize getirmeye çalışacağız. Bu boynumuzun borcu olacaktır. Her bölgede aldığımız oya göre "AKTİF üyelik" hedefleyecek ve üye üretmeye çalışacağız. AKP ve Sarayın eline zor ile geçirilmiş durumda olan İLETİŞİM tekelini birebir iletişim ile yıkıp mahalleleri, sokakları zapt edeceğiz. İl merkezinde belediyemiz yok. Öncelikli hedefimiz mahalleler dahil Karesi de iktidar olmak olacak. Karesi ilçeyi en çalışkan ilçe örgütlerinden yapacağız.

PROJELERİMİZLE GELİYORUZ

Eğer partililerimiz Karesi İlçe Başkanlığı görevini şahsıma ve birlikte çalışacağımız geniş ekibimize verirlerse ilk olarak şu projelere çalışacağız. Gölge Belediye Meclisi, Mahalle İmece Evleri, Gençlik Çalışma Evleri, Seçim Propaganda Birimi ve Fonları, Parti Lokali, mahalle delege seçimlerinin mahalle temsilcilerince yapılması ve sandıkların mahalleye konması için çaba sarf edeceğiz.

DAYANDIĞIM TEK GÜÇ CHP ÖRGÜTÜDÜR

Dayandığım tek güç siz CHP örgütü ve mücadele arkadaşlarımdır.  Ve işte bu yüzdendir ki Karesi ilçemizi geleceğe ve aydınlığa taşımak için, hizmet vermek için bu güzel yarışta bizde varız diyoruz! Cumhuriyet Halk Partisi'ne, Karesi ilçemize, kadınlara ve gençliğe güveniyorum! Tam bağımsız ve tam demokratik Türkiye için bugüne kadar yapılmış olanları önümüze ışık olarak tutup onların aydınlattığı yoldan gideceğimize, laik ve halkçı Cumhuriyetin koruyucusu ve bekçisi olacağımıza söz veriyoruz. Tüm partililerimizi 17 Aralık Pazar Günü Kongremize davet ediyorum. Hiçbir sorun o sorunu yaratan bilinç düzeyiyle çözülemez.” 


Etiketler: CHP

Diğer BALIKESİR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.