SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 16.10.2018

CHP'NİN YENİ İL BAŞKANI SERKAN SARI

CHP'NİN YENİ İL BAŞKANI SERKAN SARI
CHP İl Başkanlığı yarışından Serkan Sarı galip çıktı. Mevcut Başkan Ender Biçki ve Serkan Sarı listelerinin yarıştığı İl kongresinde sandıktan Sarı'ya 332, Biçki'ye ise 280 oy çıktı.08.01.2018 10:03
Cumhuriyet Halk Partisi’nin 36’ncı Olağan Kongresi dün gerçekleştirildi. Ender Biçki ve Serkan Sarı’nın listelerinin yarıştığı kongrede delegelerden 332 oy alan Serkan Sarı İl Başkanı seçildi. Kongredeki seçimlerde Ender Biçki ise 280 oy alabildi.

Gala Yaşam ve Aktivite Merkezi’nde gerçekleştirilen 36’ncı CHP Balıkesir İl Kongresi’nde ipi göğüsleyen isim Serkan Sarı oldu. Delegelerin 332’snin oyunu alan Serkan Sarı 2019 seçimleri için bugünden itibaren çalışmaya başlayacaklarını açıkladı.

Zaman zaman tartışmaların da yaşandığı CHP İl Kongresi’nde çoğunlukla birlik ve beraberlik ön plana çıktı. Her iki aday da yaptıkları konuşmalarda 2019’daki yerel seçimlerde tüm ilçelerle birlikte Büyükşehir Belediye Başkanlığının kazanılması için çalışmaların yapılacağı belirtildi.

Divan Başkanlığı’nı CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan’ın yaptığı kongreye Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Balıkesir Milletvekilleri Ahmet Akın. Namık Havutça ve Mehmet Tüm, önceki dönem milletvekilleri Sedat Pekel, Orhan Sür, Hasan Tahsin Uzun, Ergün Aydoğan, Haluk Ahmet Gümüş, Nedret Akova’nın yanısıra belediye başkanları, ilçe başkanları, delegeler ve partililer katıldı.

CHP İKTİDARA HAZIR

Kongre Divan Başkanlığına getirilen Denizli Milletvekili Kazım Aslan yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Gerçekten sizlerle birlikte burada Balıkesir’de CHP’lilerin bir arada olmasından dolayı hepinizi kutluyorum, katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Böyle bir kongrenin sonucunda değerli iki adayımız var. Elbette biri seçilecek. Seçilecek arkadaşımızın arkasında durmak, onunla birlikte çalışmak ve Balıkesir’de hep birlikte yerel seçimlerde başarıya ulaşmak zorundadır. Bunu sizden istiyorum.

CHP bugün Türkiye’de tek muhalefet partisi olarak ayakta duran, çalışma yapan ve iktidarın yanlışlarını ortaya koyan bir parti konumundadır. Sizlerin sayesinde CHP’nin önderliğinde ir referandum oldu. Bu referandumda Balıkesir gibi Denizli gibi birçok ilde önemli başarılar aldık. Bu başarıyı yerel seçimlerde ve genel seçimlerde sandığa taşımak hep birlikte gerçek anlamda yerelde ve genelde bir sonuç almak için Atatürkçülere, CHP’lilere çok önemli görevler düşüyor. Bu görevleri hep birlikte iyi bir şekilde yapacağımız yürekten inanıyorum.

CHP gerçek anlamda hem cumhuriyetine sahip çıkan hem Atatürk’ün bize emanet ettiği CHP’ye sahip çıkan çalışmaları önemli bir şekilde sürdürüyor. CHP 4 konuda haklı çıktı. PKK ile ilgili mücadelede iktidara masaya oturmayın dedik, oturdular, PKK dağdan indi ve ülkede terörün gelmesine sebep oldular. FETÖ’cülerin tehlikeli olduğunu 30 yıldan beri söylüyoruz. Onları beslediler, büyüler, devletin başına bela ettiler. IŞİD ile ilgili tehlikeyi söyledik, onları desteklediler. Komşularla ilgili konularda hatırlatmalar yaptık ama bizi dinlemediler. Dünya ile ilişkilerimiz bozuldu. Bunları halkımıza anlatmak zorundayız. CHP’nin gösterdiği yolda eleştirilere dikkat etmiş olsalardı bugün bu sıkıntılar yaşanmayacaktı.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği bir ilke vardı. Yurtta Sulh Cihanda Sulh İlkesi. Buradan iktidara sesleniyorum. Dünyada barışı sağlayacak politikaları izleyin. Efelenmek suretiyle bir yere varmanız kesinlikle mümkün değil. Artık AKP’nin bu ülkede yapacak bir şeyi yok. CHP iktidara hazır. Değişimi sağlamalıyız.”

 

Seçimin ardından Serkan Sarı Başkanlığındaki yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu: Serkan Sarı, Besim Kemal Akalın, Serpil Akgül, Gökhan Aşkan, Hürmüz Avcı, Melih Bağcı, Özgür Başaran, Kenan Bila, Cengiz Çekdemir, Tümdeniz Çelebi, Tuna Demir, Ülker Demir, Gökhan Donat, Meryem Dursun, Hasan Ertem, Uğur Fiskeci, Hasan Gömeç, Servet Güzel, Esen İnanöz, Melda Kara, Necip Koçak, Halil İbrahim Özdemir, Ersin Özden, Burç Özoğuz, Ali Tiritoğlu, Nuray Topan, Şerif Topuz, Emrah Türk, Anıl Dergah Uysal, Mehmet Yağcıoğlu, Filiz Yavuz, Bengi Yıldırım, Yurt Yıldırım.

İl Disiplin Kurulu: Mehmet Salih Aslan, Nuri Bal, E. Betül Gemalmaz Dikici, Cemal Kavak, Ertal Küçükaslan, Metin Özcan, Oğan Şeker, Hüseyin Şener.

Kurultay Delegeleri: Atilla Atakay, Ensar Aytekin, Tancan Barçın, Senay Çankaya, Haydar Çuhadar, Salih Enis Ermiş, Mete Erol, Rahmi Gençer, Tayfun Gerkuş, Murat Gökdemir, Dursun Mirza, İbrahim Palaz, Serkan Sarı, Hüseyin Şalmanlı, Dilek Yalçın.”

 


Etiketler: CHP

Diğer BALIKESİR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.