SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 21.09.2018

CHP KARESİ'DE ONUR AYAN KAYBETTİ

CHP KARESİ'DE ONUR AYAN KAYBETTİ
CHP Karesi İlçe kongresinde mevcut İlçe Başkanı Onur Ayan, Dilek Yalçın karşısında seçimi kaybetti. Yalçın 174 Ayan 160 oy aldı.19.12.2017 09:54

Cumhuriyet Halk Karesi İlçe Başkanlığı’nın 2’nci Olağan Genel Kurulu Karesi AVM Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği ve iki listenin yarıştığı seçime mavi liste ile katılan Dilek Yalçın ve ekibi kazandı.

Toplam 368 delegenin bulunduğu Karesi İlçe Başkanlığı’nda kullanılan 340 oyun 174’ünü alan Dilek Yalçın iki yıl süreliğine Karesi İlçe Başkanı seçildi. Yalçın’ın rakibi Onur ayan ise 160 oy alırken 5 oy geçersiz sayıldı, 1 oy da boş çıktı.

Kongre’de Divan Başkanlığını CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem yaparken katipliklerini Hamdullah Boztepe, İlayda Sipahi ortak liste ile seçildi. Kongreye CHP Milletvekilleri Mehmet Tüm ve Ahmet Akın’ın yanı sıra İl Başkanı Ender Biçki, ilçe başkanları, delegeler ve partililer katıldı.

 

ONUR AYAN YÖNETİMİ OY BİRLİĞİYLE İBRA EDİLDİ

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla birlikte Devan Başkanlığına seçilen İstanbul Milletvekili Eren Erdem açılış konuşmasını yaptı. Erdem’in konuşmasının ardından Balıkesir Milletvekilleri Mehmet Tüm ve Ahmet Akın ve İl Başkanı Ender Biçki partililere seslendi. Açılış konuşmalarının ardından İlçe Başkanı sıfatıyla Onur Ayan 2 yıllık çalışma raporunu delegelere sundu. Raporların okunmasının ardından Onur Ayan ve ekibi delegelerin oy birliği ile ibra edildi.

Yönetimin ibra edilmesinin ardından seçimlere geçildi. Blok liste ile yapılan seçimlerde Dilek Yalçın delegelerin 174’ünün oyunu alarak ilçe başkanlığına seçildi. Seçimde Onur Ayan 160 oy alırken, 5 oy geçersiz, 1 oy da boş çıktı. Dilek Yalçın seçimin ardından yaptığı konuşmada kazananın CHP olduğunu vurguladı.

 

 

AKP KANDIRILANLARIN PARTİSİ OLDU

CHP Milletvekili Ahmet Akın, kongreye yaptığı konuşmada Balıkesir’i 2019 seçimlerinde iktidar yapacaklarını söyledi. Akın şunları kaydetti:

“Bugün bizim için bayram. Kongreler bizim bayramlarımız. Seçilecek olan başkanı yürekten kutluyorum. Biz büyük bir aileyiz. Kongre sonrası hep beraber nefer olarak Balıkesir’i bu harabelerde kurtaracağız. Biz 1919-1923 verilen mücadeleyi tek adamdan kurtulmak için verdik. Cumhuriyete sahip çıkmak için verdik. Emaneti aldık emanete sahip çıkmak için bu kongreleri yapıyoruz. Cumhuriyeti daha yukarıya taşımak için el ele çalışacağız. Cumhuriyeti seven, bayrağını seven Atatürk’ü seven hep beraber olacağız. Mücadeleyi sandıkta vereceğiz. Bizim damarlarımızdaki kanda bu güç mevcut.  Ak Parti kandırılanların partisi oldu. FETÖ kandırdı.ESAT kardeşti birden katil ESET oldu. Apo’ya o terörist başına terörist başı dedi bunlar sırf bunlar için mücadele vermemiz lazım. Bunları davullarla zurnalarla bunlar karşıladılar. Reza Zarraf’ı, Rıza Zarraf yaptılar. CHP her zaman doğruları söyledi ve haklı çıktı. Recep Tayyip Erdoğan gece gündüz, Kemal Kılıçdaroğlu ile yatıyor. Kemal Kılıçdaroğlu ile kalkıyor, çünkü ondan korkuyor.  FETÖ ile ilişkilenen, Oslo görüşmeleri, Reza, Rıza ilişkileri ihanet değilmi. Ülkenin intikamını Amerika Mahkemelerine bırakmak ihanet. İhanet arıyorlarsa aynaya bakacaklar. İhaneti görecekler. Bunların kafaları Man’da. Bu tür zihniyete ülkeyi teslim etmemek için birlik ve beraber olacağız.”

 

KÜÇÜK HESAPLARI BİR KENARA BIRAKMALIYIZ


CHP Milletvekili Mehmet Tüm ise ülkenin zor günlerden geçtiğini söyledi. Tüm şunları ifade etti:


“Çok zor günler geçiriyoruz. İşsizlik yükseldi, yolsuzluk arttı, ülkede demokrasiden bahsetmek mümkün değil. Ülke tek adam diktatörlüğü ile idare ediliyor. OHAL altında KHK ile istediği insanın malına el konulup, istenilen kişi ceza evine atılıyor. İçerde kutuplaşma var, dışarıda dost diyebileceğimiz ülke kalmamıştı. Oysa bizim dostlara ihtiyacımız var. Dostlar çoğalırsa, barışı ve demokrasiyi çoğaltabiliriz. Küfür eden bir ülke iktidarı ile bu ülke huzur bulamaz. İç İşleri Bakanı can ve mal güvenliğini sağlamalı. İç İşleri Bakanı ana muhalefete partisi genel başkanı tehdit edemez. Bu normal bir hal normal akıl değil. Bu ülkeyi sizlere asla bırakmayacağız. Bunu söylemek istedim. Süleyman Soylu’nun Demokrat Partiden neden kovulduğu ortada. Ülkenin geleceği tek adamla olmaz. Kalıcı olacaksanız, halka güvenecekseniz, yolsuzluk yapmayacaksınız. Kongreler iktidara yürüdüğümüz yerlerdir. Parti içindeki kavgalar bitmelidir. Küçük hesapları bir kenara bırakmalıyız. Türkiye’de barışı CHP gerçekleştirebilir. Halk talebin ve özlemini boşa çıkarmamalıyız. Bizden beklenen çok şey var.”


 


BÜYÜKŞEHİRİ CHP’YE KAZANDIRAN İL BAŞKANI OLMAK İSTİYORUM


CHP İl Başkanı Ender Biçki de kongrelerin ardından 2019 yılındaki seçimler için el birliğiyle çalışmalara başlayacaklarını bildirdi. Biçki şunları kaydetti:


“İki yıllık çalışma süresinin ardından kongrelerimizi tamamlıyoruz. Bizim iki yıl önce İl Kongresi’nden kendimize 2019 yılını hedef koymuştuk. Yani biz 2019 yılındaki Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Cumhurbaşkanlığı seçimine iki yıl önce çalışmaya başladık. Benim tek isteğim CHP’yi Balıkesir’e kazandıran il başkanı olmak. Kongreler sonunda kazanan CHP olacaktır. Kimin il veya ilçe başkanı olduğu önemli değil, önemli olan CHP’yi ilk önce Balıkesir’de sonra da Türkiye’de iktidar yapmaktır.”


 


YENİ YÖNETİM


Dilek Yalçın başkanlığındaki yeni yönetim ise şu isimlerden oluştu:


“Rasim Altay, Orkun Altay, Ahmet Başaran, Gülnur Çekdemir, Eda Çeviker, Beyhan Demirer, Süleyman Cengiz Dikici, Yasemin Doğru, Berrin Elmas, Uğur Garip, Ali Göldaf, Mehtap İpek, Meliha Kalaycı, Gökhan Karcı, Mehmet Koç, Ünal Zafer Koloğlu, Burak Sakarya, Ayşe Pınar Tanrıöver, Abdurrahim Tolga, Yıldız Tuna.”


Etiketler: CHP

Diğer BALIKESİR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.