SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 22.10.2018

CHP ADAY ADAYLARIYLA SEÇİM STARTINI VERDİ

CHP ADAY ADAYLARIYLA SEÇİM STARTINI VERDİ
24 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı olabilmek için Cumhuriyet Halk Partisi’ne başvuru yapan aday adayları dün seçim startı vermek için il başkanlığında bir araya geldi. İl Başkanı Serkan Sarı’nın yaptığı açıklama sonrasında Karesi ve Altıeylül ilçelerinde esnaflarla ve vatandaşlarla buluşan CHP milletvekili aday adayları birlik ve beraberlik mesajları verdi.10.05.2018 15:04

CHP İl Başkanı Serkan Sarı milletvekili aday adaylarının bazıları ile birlikte seçim startını parti binasından verdi. Milletvekili aday adayları mahalle mahalle dolaşarak vatandaşlara hem kendilerini tanıttı hem de CHP’nin politikalarını anlattı. İl Başkanı Serkan Sarı yaptığı açıklamada, “Milletimizle birlikte tamam diyerek iktidarı yolcu etmeye hazırlanıyoruz” diye konuştu.

TAMAM DİYEREK İKTİDARI YOLCU ETMEYE HAZIRLANIYORUZ

CHP İl Başkanı Serkan Sarı aday adayları ile birlikte yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bugün hep birlikte, aday adaylarımızla, önümüzdeki dönemde belirlenecek adaylarımızla omuz omuza mücadele ederek halkımızla, vatandaşlarımızla ve partililerimizle birlikte iktidarı yolcu etmeye hazırız. Önceki gün Recep Tayyip Erdoğan’ın “milletim tamam derse ben giderim” diye beyanat verdi. Biz de bugün konuşmamıza hep bir ağızdan ‘tamam’ diyerek başlıyoruz. Hep birlikte ‘tamam’ diyerek iktidarı yolcu etmeye hazırlanıyoruz. Görev süresini doldurmuş, ülkeyi yönetemediğini kabul etmiş ve bugün bu telaş içerisinde görevi bize devretmek için aceleyle erken seçim kararı alan, panik seçim kararı alan bir iktidarla karşı karşıyayız. Cumhuriyet Halk Partisi her zaman olduğu gibi bugün de iktidarı yönetmeye hazır. Kadrolarıyla, birikimiyle bu süreçte biz görev almaya hazırız ve üzerimize düşeni her zaman yapık ve yapmaya da devam edeceğiz.

ÖZVERİ VE MÜCADELEMİZİ ORTAYA KOYDUK

Cumhuriyet Halk Partisi; Cumhuriyetin kurucu ve koruyucu partisi olarak üzerine düşen özveriyi gösterdi ve göstermeye devam edecek. Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti’ye 15 milletvekili desteğiyle demokrasiye olan inancımızı ve özverimizi gösterdik. Sıfır baraj ittifakıyla, Millet İttifakıyla bu anlamdaki mücadelemizi ortaya koyduk. Bugün de halkımızla ve milletimizle birlikte bu seçimleri kazanacağız. Sloganımız da ‘Türkiye’m Kazanacak’ Bu sloganla halkımızın, milletimizin birliğiyle, beraberliğiyle bunu başaracağımızı biliyoruz.

33 ADAY ADAYI ARKADAŞIMIZ VAR

Geçtiğimiz Pazartesi günü saat 17.00 itibariyle başvurularımız tamamlandı. 33 tane aday adayı arkadaşımız bu süreçte, bu mücadelede ben de varım dedi ve cumhuriyetin, demokrasinin, hak-hukuk-adalet mücadelesinin savunulmasında görev talep etti ve bizlerle beraber sahada olmak için hazırlıklarını yaptılar. Bugün aday adayı arkadaşlarımızın bir kısmını şehir merkezinde yapacağımız çalışmaya davet ettik. Bazı aday adayı arkadaşlarımız farklı bölgelerde çalışmalarını yapıyorlar. Bugün şehir merkezinden biz seçim startını verdik ve partililerimizle birlikte sokaklarda, mahallelerde halkımızın, vatandaşlarımızla bir arada olacağız. Onların dertlerini dinleyeceğiz, sorunlarını dinleyeceğiz ve çözümü hep birlikte üreteceğiz. 33 tane aday adayımızın 7 tanesi kadın, 3 tanesi genç olmak üzere farklı meslek gruplarından, farklı birikim ve deneyime sahip, bizleri başarıyla temsil edebilecek, hepsi birbirinden değerli milletvekili aday adaylarımız bu görevlere talip oldular. Öncelikle onlara çıktıkları bu yolda başarılar diliyorum. Aday adaylarımız Balıkesir’in sıkıntılarını, ülkemizin sorunlarına çözüm olmak için birikime, deneyime ve donanıma sahipler. Bizleri mecliste çok güzel temsil edecekler. Bu anlamda onlara olan inancımız ve güvenimiz tamdır. Hep birlikte de bu mücadeleyi başaracağız.

BİRLİKTE MÜCADELE EDEREK KAZANACAĞIZ


Bugün ülkemizin üzerinde durmamız gereken beş konu başlığı var. Bu konular üzerinden çalışmalarımızı başlatıyoruz. Bunlar nedir? Birincisi ekonomi; bugün artık halkımızın ekonomisi bozuk, cebinin, ailenin, esnafın ekonomisi bozuktur. Bu konuda hazırladığımız seçim bildirgemiz de ayın 24’ünde vatandaşımızın karşısına çıkacağız. Eğitim sistemindeki yıkılmış, yozlaşmış yapıyı hepimiz biliyoruz. 16 yıldan beri 14 defa eğitim sistemimiz değişti ve artık dikiş tutmayan, gelecek hayali kuramayan bir yapıya dönüştü. Çocuklarımızın hiç biri huzurlu değil. Önümüzdeki sene neyle karşı karşıya kalacağı konusunda kaygıları var, ailelerin umutsuzlukları var. Bu umutsuzluklarına da çözüm olacak da Cumhuriyet Halk Partisi’dir, Cumhuriyet Halk Partisi’nin milletvekilleri ve başkan adayıdır. Dış politikadaki sorunlarımız hepimiz tarafından biliniyor. Toplumsal barışımız bitmiş vaziyette. Toplumsal barışı yeniden inşa etmek zorundayız. Milli birlik ve beraberliğimizi yeniden bir araya getirmek zorundayız. Toplumdaki bu kutuplaşmayı bitirerek; biz toplumumuzla kucaklaşarak bu seçimleri kazanacağız. Kin ve nefret diline karşı sevgi, saygı dili kazanacak. Cumhuriyet Halk Partisi milletimizin bütünlüğünü, ulus bilincini kabullenmiş ve bunun için bir arada mücadele etmeye hazırdır. Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Sünnisiyle, Alevisiyle, kadınıyla, erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla bu mücadeleyi birlikte kazanacağız.


SANDIKLARI KORUYACAĞIZ


Bunun içinde herkese görev düşüyor. Burada bugün aday adaylarımız çalışmalarına başlıyorlar, ama ülkemizin geleceğinden kaygı duyan herkesi de bu mücadeleye davet ediyoruz, onların katkılarını bekliyoruz. Önümüzdeki günlerde ülkemizde en önemli sıkıntılardan birisi ve hepimizin huzurunu kaçıran şey sandıkların güvenliğidir. Buradan bir daha sesleniyoruz: gönüllü olmak isteyenler için sandık gücü ile ilgili sivil inisiyatifin görev alabileceği bir başvuru noktası var. Partililerimiz ve ilçe örgütlerimiz bu konuda her türlü talebi ve başvuruyu karşılıyor. Bu anlamda birlik ve beraberlik içerisinde sandıklarımıza da sahip çıkacağız. Hiç kimse kuşku duymasın, kaygılanmasın. Seçimi vatandaşların oylar belirleyecek, oyları sayanlar değil. Bugün biz halkımızın iradesinin sonuca yansıması için üzerimize düşeni sonuna kadar yapacağız ve bunu da birlikte başaracağız.


 


 


MUHARREM İNCE’Yİ CUMHURBAŞKANI YAPACAĞIZ


Bilindiği gibi geçtiğimiz Cuma günü Cumhurbaşkanı adayımız açıklandı ve Balıkesir’in damadı Muharrem İnce bu görevi aldı ve aldığı günden beri de hiç durmadan, coşkuyla, heyecanla, ülkemizin her bir köşesinde koşuyor. Geçtiğimiz gün Balıkesir’deydi, bugün Edirne’de, her gün başka bir köşede halkımıza hitap ediyor ve sorunlara çözüm olmak üzere görevini yerine getiriyor. Bugün ülkemizin kaygılarına çözüm olacak, bu kutuplaşmayı bitirecek olan yine Cumhuriyet Halk Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayıdır. Biz de birlik ve beraberlik içerisinde onun bu seçimi kazanabilmesi için birlikte mücadele edeceğiz ve çalışmalarımıza bugünden tezi yok başlıyoruz.”


Etiketler: CHP

Diğer BALIKESİR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.