SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 22.10.2018

CHP’Lİ GENÇLERDEN YERYÜZÜ İFTARI

CHP’Lİ GENÇLERDEN YERYÜZÜ İFTARI
Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir İl Gençlik Kolları'nın bu yıl beşincisini düzenlediği 'Yeryüzü Sofrası' vatandaşları iftarda buluşturdu. CHP'li gençlerin 'Komşunu ve yemeğini al gel' sloganıyla düzenlediği iftar yemeğinde dostluk, kardeşlik ve paylaşma duyguları pekiştirildi. "Sarayın değil, halkın sofrasında buluşalım “anlayışıyla CHP Gençlik Kolları tarafından düzenlenen yeryüzü sofrasına katılanlar beraberinde getirdikleri yiyecekleri paylaşarak oruçlarını açtı.02.06.2018 11:47

Eski Kuyumcular Mahallesi Mekik Sokak'ta düzenlenen yeryüzü sofrası ile birlik ve beraberliğin yanı sıra paylaşmanın da önemine dikkat çekildi. İl Başkanı Serkan Sarı, yeryüzü sofralarının her Ramazan devam edeceğini bildirdi. CHP'li gençlerin düzenlediği organizasyonla çok sayıda partili ile birlikte vatandaşlarda yeryüzü sofrasında oruç açtı. Yemekte hep birlikte dua da edildi. CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz ve Genel Sekreter Utku Caner Çaykara’nın da katıldığı iftara katılanlar getirdikleri yiyecekleri birbirleriyle paylaştı.Mekik Sokaktaki iftara ayrıca CHP Milletvekilleri Ahmet Akın ve Mehmet Tüm, milletvekili adayları, partililer ve vatandaşlar katıldı.

SARAYIN DEĞİL HALKIN SOFRASINI KURDUK

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz yeryüzü sofralarıyla halkla birlikte olmanın büyük bir onur olduğunu söyledi. Yılmaz şunları kaydetti:“Bugün Balıkesir’deyiz, yeryüzü iftarını yapıyoruz. Balıkesir’de olmamızın sebebi, Balıkesir çok önemli ve dinamik bir kent. 16 Nisan’daki hayır zaferimiz gibi, aynı Gezi zaferimiz gibi büyük bir zaferin başlangıcını Balıkesir’den veriyoruz. Balıkesir genç nüfusun, genç kitlelerin çok yoğunca olduğu bir kent. Bizler de aynı referandumda kazandığımız hayır zaferi gibi gençleri sandığa taşıma çağrısı yapıyoruz.

Neden yeryüzü sofrası yaptık, büyük sofralar kurmadık? Çünkü biz sarayın değil, halkın sofrasını kurmayı tercih ettik. Çünkü biz sol bir gelenekten geliyoruz. Mazimizde, geleneklerimizde paylaşmak, dayanışmak var. Kolektif bir iradenin yansıması işte burada da görülen sofralardan geçiyor. Bu sofralar o kadar büyük sofralar ki, 25 Haziran sabahı bizleri zafere ulaştıracak olan, memleketin fedakar, onurlu, haysiyetli gençlerinin hazırladığı sofralar. Helal lokma olan sofralar. Bundan sonraki süreçte kolektif bir iradeyle 25 Haziran sabahı Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları’ndan yetişmiş bir cumhurbaşkanı adayımız olan Muharrem İnce ile beraber özgürlükler ülkesine uyanmak istiyoruz.”

******

BİRİZ, BERABERİZ, DİZ DİZEYİZ

CHP İl Başkanı Serkan Sarı ile İl Gençlik Kolları’nın düzenlediği yeryüzü sofrasıyla birlik ve dayanışmanın bir örneğini sergilemiş olduklarını söyledi. Sarı şunları kaydetti:“Bugün Ramazan Ayı’nın güzel, heyecan dolu bir günündeyiz. Gençlerimiz güzel bir iftar organizasyonu yaptılar. Bugün geleneksel olan yeryüzü soframızda vatandaşlarımızla beraber, halkımızla birlikte yerde bağdaş kurarak, herkes evinde yaptığı, pişirdiği, hazırladığı yemekleri getirerek, komşusuyla, halkımızla, vatandaşlarımızla birlikte olduk. Birbirimizle bölüşerek, paylaşarak bu iftar vaktinde bu coşkuyu birbirimize hissettiriyoruz. Gerçek Ramazan’ı, dayanışmayı bu gece burada yaşatacağız. Bugün bizler için ayrıca daha da önemli bir gün. Bugün Gezi’nin 5’inci yıldönümü olması. Gezi mücadelesinde yitirdiğimiz canları da saygıyla anıyoruz. Bu Ramazan gecesinde halkımızla bağdaş kurup, yerde, omuz omuza, diz dize bir iftar yapmak bizler için çok önemliydi. Gençlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.


Etiketler: CHP

Diğer BALIKESİR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.