SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 21.09.2018

BTO'YA KULA, BSO'YA EĞİNLİOĞLU

BTO'YA KULA, BSO'YA EĞİNLİOĞLU
BALIKESİR’DE GÜNDEM ODA SEÇİMLERİ13.03.2018 11:29

ERMİŞLER ADAY OLMAYACAĞINI AÇIKLADI

SEÇİM Kurulu onaylarsa Ticaret Odası seçimi 2 Nisan’da yapılacak. Sanayi Odası ve Borsa seçimleri de yine Nisan ayı içerisinde gerçekleşecek. Fahri Ermişler’in BTO Başkanlığı için aday olmadığını ve seçim çalışmalarında yer almayacağını açıklamasının ardından uzun süredir ismi gündemde olan BAGİAD Başkanı Rahmi Kula şimdilik rakipsiz kaldı. Kula, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun da desteğini almış durumda.

 

KAFAOĞLU – DEMİRASLAN GERGİNLİĞİ Mİ?

ANCAK AK Parti içinde bu noktada bir ayrışma söz konusu. Kafaoğlu ve ekibi BTO’da Rahmi Kula’yı desteklerken, AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan’ın BTO için Ragıp Başlı’yı öne çıkarmaya çalıştığı konuşuluyor. Bazı kaynaklar, Demiraslan’la Kafaoğlu arasında bu noktada gerginlik yaşandığını ileri sürüyor. Demiraslan’ın, İl kongresi sürecinde de Kafaoğlu ve Milletvekillerini devre dışı bırakıp yönetimi kendi inisiyatifiyle oluşturması da gerginliğin başlangıcı olarak görülüyor.

 BSO BAŞKANI İSMAİL UĞUR SESSİZ

ERMİŞLER, Ticaret Odası için yeni dönemde aday olmayacağını net olarak açıklamıştı. Ermişler, bugün düzenleyeceği basın toplantısında da hem bu kararının gerekçelerini anlatacak, hem de Başkanlık görevi süresince yaptıklarını anlatacak. Ayrıca kendisiyle ilgili dedikoduları da yanıtlayacağı söyleniyor. Sanayi Odası’nda ise Başkan İsmail Uğur sessizliğini koruyor. OSB Müteşebbis Heyet seçimlerinde pasif kalan İsmail Uğur’un yeni dönemde aday olmayacağı ileri sürülüyor.

 

HASAN EĞİNLİOĞLU’NU ADAY GÖSTERECEKLER

TİCARET Borsası Başkanı Faruk Kula ve bir grup sanayicinin ise Sanayi Odası Başkanlığı için Hasan Ali Eğinlioğlu ismi üzerinde karar kıldıkları, Eğinlioğlu’nun da adaylığı kabul ettiği edinilen bilgiler arasında. Eğinlioğlu, aynı zamanda Faruk Kula ile birlikte OSB Müteşebbis Heyeti ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de yürütüyor.


Etiketler: BTO-BSO

Diğer BALIKESİR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.