SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 21.09.2018

BİÇKİ VE SARI'NIN KONGRE MESAJLARI

BİÇKİ VE SARI'NIN KONGRE MESAJLARI
CHP İl kongresinde yarışan Ender Biçki ve Serkan Sarı'nın verdiği mesajlar...08.01.2018 10:16

8 OCAK’TA İKTİDAR İÇİN YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Kongrede adaylık konuşmasını yapan Ender Biçki partideki emeğe vurgu yaptı. Biçki şunları ifade etti:

“Atatürk’ün genel başkanı olduğu, İnönü’nün, Ecevit’in, Baykal’ın ve Kılıçdaroğlu’nun genel başkanı olduğu CHP’nin il başkanı olmaktan gurur duyuyorum. CHP’nin tüzüğünde şöyle der: CHP gücünü Kurtuluş Savaşı’ndan alan sosyal demokratik bir sol partidir der. CHP’nin temelinde felsefesinde ideolojisinde emek vardır. Kendini solda tanımlayan herkes bizde her ortamda emeği savunuyoruz. CHP’de örgüt en üsttedir, yücedir, örgüt varsa CHP vardır. CHP’de hiç kimse mezhep üzerine siyaset yapmamalıdır. Biz bu anlayışı red ediyoruz. Bizim örgütümüz güçlüdür. 8 Ocak günü hep birlikte 2019 hedefine birlikte yürüyeceğiz. Bu kongre 2019’un en kritik kongrelerinden biri. Balıkesir Kuva-yi Milliye şehri. Bu kongre Erzurum, Sivas Kongreleri gibi önemlidir. Çünkü bu kongreden çıkacak sonuç partimizi 2019’a taşıyacak.

 

SEN MİLLİLİKTEN NE ANLARSIN?

PKK ile mücadele ediyoruz diye barış süreci adı altında PKK ile işbirliği yapanları, Apo’yu ziyaret edenleri, Oslo’da görüşme yapan Erdoğan’ı da AKP’yi de içime sindiremiyorum. FETÖ ile yıllardır yan yana oldular, destek verdiler, önlerini açtılar. Ama ondan sonra da bizi FETÖ ile işbirliği yapmakla suçluyorlar. Bunu kabul edemiyorum. Asıl FETÖ’cü ne istediniz de vermedik diye sensin Erdoğan. Milli kahraman ilan ettikleri Zarrab var. Önce iftira sonra itiraf dediler ve bize Milli bir dava gibi anlatmaya çalıştılar. Ey Erdoğan sen millilikten ne anlarsın? Sen kurumlardan Türkiye Cumhuriyeti ibaresini kaldırdın, resmi bayramları kutlanamaz hale getirdin. Şimdi Anıtkabir’e gidiyorsun ama bu gönlünden gelmiyor. Anketin sonuçlarına göre davranıyorsun. Atatürkçü olmak yürek ister.

 

SİZLERE BOYUN EĞMEYECEĞİZ

30 Ağustos törenlerinde baktım ki Vali yok, Büyükşehir Belediye Başkanı yok. Nerede bu Vali dedim. Çıktım Anıta oradan haykırdım. Kuva-yi Milliye şehri Balıkesir’de 30 Ağustos’u anlayamayan bir Vali ve Belediye Başkanı yakışmıyor dedim. Sayın Vali burası Balıkesir. Buradaki törenlere katılacaksın. 6 Eylül’de protokol ile yürüyoruz. Sayın Vali aynen şunu dedi: Başkan sen bir gel bakayım yanıma dedi. Duymamazlıktan geldim. Başkan gelsene deyince gittim. 30 Ağustos’u anlamamak ne demek dedi. Gelmiyorsanız 30 Ağustos’un idrakına varamazsınız dedim. İzinli olamaz mıyım dedi. Olamazsınız dedim. Bu kuralı kim koyuyor dedi. Ülkeyi kuranlar dedim. Sonra araya arkadaşlar girdi, ayrıldık. 29 Ekim’de yürüyüş yapacağız, Valilik izin vermedi. Arkadaşlara ben bu uğurda canımı vermeye hazırım, yürüyüşü yapacağız dedim. Ertesi günü coşkuyla o yürüyüşü yaptık. Vali Bey herhalde beni kendi çocuklarına benzetti. Kendi çocukları FETÖ okullarında okumuş beni onlara benzetti. Sayın Vali ben İl Başkanı olduğum sürece hiçbir güç bizi bu yürüyüşten alıkoyamaz. Sizlere boyun eğmeyeceğiz. CHP İl Başkanlığı bu yürekle yapılır.

 

2 YILDIR 2019 SEÇİMLERİNE HAZIRLANIYORUZ

Önümüzde önemli bir dönem var. 15 ay sonra bir seçim var. Biz 2 yıldan bu yana hazırlandık. Sadece 2019 yerel yönetimine ama ondan sonra da ardından gelecek olan cumhurbaşkanlığı seçimine. Yerel seçimi aldığımız zaman 2019’da tek adam rejimine son vereceğiz ve tekrar parlamenter rejime dönüş yapacağız. 2 yıldan beri bütün hazırlıklarımızı buna yaptık. Altyapısı hazırlandı, planları hazırlandı. 8 Ocak’ta ne yapacağımızı biliyoruz.

ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYARAK OY KULLANIN

Hepinizin vicdanlarına seslenmek istiyorum. Sandığa gittiğinizde lütfen elinizi vicdanınıza koyun ve oyunuzu verirken kimsenin önerisine baskısına aldırmadan oy verin. 2019 bizim için çok önemli. 69 yıldır merkezde CHP’li bir belediye başkanı olmadı. Hep birlikte 69 yıl sonra Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ni CHP bayrağını dikeceğimiz günler çok yakın ve bunu başaracağız. Bu hedefle yola çıktık. Buradan herkese duyuruyorum. Eğer başkanlığı kazandıramazsam partiden hiçbir görev talep etmiyorum. Çünkü biz siyaseti kendimiz için yapmayız. Bizim siyaset anlayışımızda parti vardır. Biz partimizin neferiyiz. Bizim için siyaset budur, partiyi bir yere taşımaktır. Hedefimiz 2019’da Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin semalarına CHP bayrağı dikmek. Bu bizim namus borcumuz, vatan borcumuz. Genel Başkanımız 2019’da İstanbul, Ankara ve Balıkesir’i alacağız diyor. 2 yıldan bu yana yaptığımız 2019 hedefi odaklı çalışmalar Genel Başkanımıza güç veriyor. Çünkü biz Genel Başkanımızın arkasında her zaman kapı gibi durduk. Genel Başkanımız da bunu biliyor. Genel Başkanımız Büyükşehri alacağız diyor. Onun için vicdanlarınıza sesleniyorum. Bu kongre kimin il başkanı seçileceği bir kongre değil. Örgütü 2019’a taşıyacak kongrelerin seçileceği kongre olacak.

 

YENİ DÖNEMDE NELER YAPACAĞIZ?

8 Ocak’tan itibaren il başkanlığı bünyesinde araştırma gruplarını koruyacağız. Kaybettiğimiz ilçeleri kazanmaya çalışacağız. Bu ilçelere merkez ilçeleri de ekleyeceğiz. Parti dışındaki partilerle, sendikalarla, STK’larla çalışacağız ve 2019’a kadar sağlamlaştıracağız. İl başkanlığı bünyesinde yerel seçim birimini oluşturacağız. İlçelerle 2019 hedefine dönük planlamaları yapacağız. Yerel yönetim akademimiz 2 kez uygulandı. Bunu devam ettireceğiz. Referandumda çıkan sonuç 2019’da zafer kazanacağımızı gösterdi. Sandığa gittiğinizde elinizi vicdanınıza koyun ve bize bir dönem daha yetki verin. Bir olacağız, beraber olacağız.

 

SİZLERLE 2019 ZAFERİNİ YAKALAMAK İSTİYORUZ

Kendini tek adam sanan zat bizi Başkomutan olduğunu hatırlatmaya çalışıyor. Buradan sesleniyorum: anayasada yazmakla başkomutan olunmaz. Başkomutan olmak için Çanakkale’den Dumlupınar’dan gelmek gerekir. Erdoğan Türkiye’deki tek başkomutan Atatürk’tür. Biz bu anlayışla il başkanlığını yürütüyoruz. Bedenimizi koyduk, canımızı da veririz. Sizlerle 2019 zaferini yakalamak istiyoruz. Bu zaferi herkes yakalayacak bunu çok iyi biliyorum. Ne mutlu Türküm diyene. Güçlü CHP, güçlü Balıkesir. Hedef Büyükşehir! Bu seçimin galibi kişiler değil örgüt olacaktır. Örgüt, örgütünden gelenlere sahip çıkacaktır. Bu seçimi örgüt kazanacak.

ARTIK İKTİDAR OLMAK İSTİYORUZ

CHP İl Kongresinde il başkanlığı için adaylık konuşması yapan Serkan Sarı ise birlik ve beraberliğin başarıyı getireceğini kaydetti. Sarı şunları ifade etti:

“İlçe kongrelerimizi bitirdik ve il kongremiz için karşınızdayız. Bizde ekibimizle birlikte sizlerin karşısına çıktık. Bugün artık iktidar olma zamanı. Biz iktidar için geliyoruz. Yapılan hizmetlere teşekkür ediyoruz. Bu hizmetleri daha da ileriye götüreceğiz. Ama biz artık iktidar istiyoruz.

 

BAŞKA MAKAMA ADAY DEĞİLİM

Serkan Sarı sadece il başkanı adayı. Başka bir makama aday değil. Ben örgütümle birlikte omuz omuza mücadele etmeye hazırım. Artık bizim ihtiyacımız olan tek şey sevgi, saygı ve güven. CHP içerisinde siyaset yapan herkese sevgi duymak zorundayız. Bu mücadelede bende varım diyen herkese saygı duyacağız. Bana güvendiğiniz gibi bütün CHP’li yoldaşlara güvenmek zorundayız. Bizim 2 hedefimiz var. İlk hedefimiz yerelde ikinci hedefimiz genelde iktidar olmak. İhtiyacımız olan 50+1. Biz bu 1 oy neredeyse örgütümüzle orada olacağız. 20 ilçemizde çok önemli. Hepsini kazanacağız. Yerelde Büyükşehri almanın zamanı geldi. Biz üzerimize düşen sorumluluğu biliyoruz. Düzenli olarak toplantılar yaptık ve çalışma döneminin hazırlığını tamamladık. 8 Ocak sabahı iktidara koşan bir yönetim olmak istiyoruz. Umudu örgütleyen bir anlayışla yola çıkıyor. Karşı tarafı olmayan bir siyaset anlayışı ile geliyoruz. Kopmalara izin vermeyeceğiz.

 

TEK KİMLİĞİM CHP KİMLİĞİMDİR

Benim için bir sürü kimlik yapıştırdılar. Benim tek kimliğim CHP kimliğidir. Onun, şunun adamı dediler. Ben Atatürk’ün adamıyım. Kişiler için değil CHP için mücadele edeceğiz. Bizlerin arkasında kimse yok. Karşımıza aldığımız kimse yok. Bizle omuz omuza mücadele etmenizi istiyoruz. Çalışacağız, kazanacağız. Siyaset bana ne verecek demeceğiz. Kişisel siyaset yapanların parti içinde yeri yok. Makamlar bizim için mevkii değil mevzii olacak. Toplumun karşı tarafı olmayan bir siyasete ihtiyacı var. Bizim karşı tarafımız dışarıda, AKP zihniyetinde. Faşist iktidara dur diyecek tek umut CHP’dir.

 

İKTİDAR İÇİN 8 OCAK’TA YOLA ÇIKIYORUZ

Rüzgar Ankara’dan esecek derler. Biz Genel Başkanımızın mücadelesini biz burada sokak sokak çalışarak yerelde estireceğiz. İktidarı istiyorsak 8 Ocak sabahı durmamak üzere yola çıkıyoruz ve sizlerin desteğini istiyoruz. İlk hedefimiz yerelde iktidar olmak. Bunun için mücadele edeceğiz. Sonrasında Büyükşehir Belediye Başkanlığı. Yereldeki hakimiyeti kuracak bizleriz. Belediye seçimlerini kazanmak yetmiyor. İkinci hedefimiz Başkanlık seçimleri. Şehrin her köşesinde uyum içerisinde mücadele vereceğiz. Kimseyi kırmadan mücadele vereceğiz. 20 ilçe başkanıyla uyum içerisinde çalışmamız gerekiyor. Üyelerimizle uyum içerisinde çalışmamız gerekiyor. CHP’nin Balıkesir’deki gücünü kimse hafife alamaz. Artık umudu örgütlemek için yola çıkma zamanı. Bu umudu örgütleyecek olanlar bizleriz. Bizim artık bundan sonra gençleri siyasete davet etmemiz gerekiyor. CHP’nin genç siyasetçilere ihtiyacı var. Onlarla siyaset yapmayı öğrenmeliyiz. Biz yönetimimizde gençlere yer verdik, vermeye de devam edeceğiz. Kadınlarımızın siyasetin her alanında yer almasını istiyoruz. Mezhepçilik anlayışının bizde yeri yok. Merkezinde insan olanlarız. Bu bilinci hiçbir zaman unutmamalıyız. Bizim için mücadele eden tüm yoldaşlara saygı ile sarılacağız.

 

SİYASETE CHP İLE BAŞLADIM

Ben siyasetime CHP ile başladım ve ömrümün sonuna kadar CHP’de siyasete devam edeceğim. Bizler bugün karşınıza umudu örgütlemek için geliyoruz. Artık Balıkesir’in her sokağında omuz omuza mücadele olacak. Yüzde 26 oy oranı bizle yetmiyor. Bütünleştirici olmak zorundayız. Biz varız, biz yaparız ve sizlerden destek istiyorum.”


Etiketler: CHP

Diğer BALIKESİR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.