SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 16.10.2018

BAŞKAN KAFAOĞLU AK PARTİ KURULTAY DİVANI'NDA GÖREV YAPACAK

BAŞKAN KAFAOĞLU AK PARTİ KURULTAY DİVANI'NDA GÖREV YAPACAK
AK PARTİ’NİN 18 AĞUSTOS’TAKİ BÜYÜK KONGRESİNDE MKYK’DA BALIKESİR’İN TEMSİL EDİLİP EDİLMEYECEĞİ BİLİNMİYOR.. MUHTEMELEN YENİ MKYK VE DİĞER ORGANLARDA BALIKESİR’DEN BİR İSİM OLMAYACAK GİBİ DURUYOR. ANCAK DİVAN HEYETİ’NDE SÜRPRİZ YAŞANABİLİR.11.08.2018 11:15
AK Parti’nin 18 Ağustos 2018 Cumartesi günü Ankara Arena’da yapılacak 6. Olağan Büyük Kurultayı için son hazırlıklar yapılıyor. Herkesin gözü, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti üst yönetiminin yeni MKYK üyeliklerinde. MKYK için Balıkesir’den herhangi bir isim gündemde değil. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 50 kişilik MKYK için Balıkesir’e bir kontenjan verme olasılığı da var. AK Parti Balıkesir teşkilatlarının ise MKYK ve diğer organlar için ortak aday göstereceği bir isim belirlenmedi. Son dakikada Erdoğan’ın yeni MKYK’nın asil veya yedek üyeliklerine bir ismi yazabileceği de ileri sürülüyor.

MKYK için durum böyle. Ancak 6. Olağan Kurultay’ın Divan Heyeti’nde Büyükşehir Belediyelerini temsilen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun görev yapacağı belirtiliyor. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bir konuşmasında “Balıkesir 24 Haziran’da ayağa kalktı, bu 2019 Mart’ında yapılacak yerel seçimlerde de devam edecek” demişti. Erdoğan’ın, bu başarıdaki pay sahibi Zekai Kafaoğlu’nun Kurultay Divan Başkanlığı heyetinde görevlendirilmesini istediği öğrenildi.

Etiketler: AK PARTİ

Diğer BALIKESİR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.