SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 23.09.2018

BALIKESİR KULA'YA GÜZEL

BALIKESİR KULA'YA GÜZEL
Organize Sanayi’de fabrikası yok, OSB Müteşebbis Heyeti’nde... Oğlanı BTO başkanı seçtirdi, 26 yıldır çivi çakmadığı Ticaret Borsası’nı 4 yıl daha yönetecek. Ne güzel memleket, Balıkesir Kula’ya güzel...(Ekspres)11.04.2018 11:49

26 YILDA BORSAYA NE KAZANDIRDIN?

26 yıldır Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı olan Faruk Kula, dün tek adaylı seçimde bir kez daha başkan oldu. Balıkesir’deki kaos ortamı, en çok Kula ailesine yaradı. Önce OSB’de fabrikası bulunmamasına rağmen Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti’ne kapağı attı, ardından oğlu Rahmi’yi Ticaret Odası Başkanı seçtirdi.

30 YILIN ARDINDAN BIRAKACAKMIŞ

Dün de ‘Son defa’ diyerek 26 yıldır başkanlığını yaptığı Ticaret Borsası’na 4 yıl daha talip olup başkanlık koltuğuna oturdu. İkamet ettiği Değirmenköy villalarından, yazlığı bulunan Artur Sitesi’ne kadar yönetimlere müdahil olduğu söylenen Kula, deyim yerindeyse memleketi yönetir hale geldi. Ne demişler; koyunun olmadığı yerde keçiye Abdurrahman Çelebi derler.
Ülkedeki demokratik yönetimi ‘Tek adam rejimi’ diye eleştirenler, önce Balıkesİr’e baksın...

Mevcut başkan Faruk Kula’nın listesinin oylandığı seçimde; 118 delegeden, 88’i oy kullandı. Saat 17.00 itibariyle açılan sandıklar neticesinde geçersiz oy çıkmazken, Faruk Kula yeniden başkan seçildi. Faruk Kula Başkanlığındaki yönetim kurulu listesinde Kula Yağ ve Emek Yem Sanayi Ticaret A.Ş., Ferhan Şensoy, Mehmet Çetin, Erdoğmuşlar Tarım Ürünleri Madde Sanayi ve Ticaret A.Ş., Sevilmiş Tarım Ürünleri Hayvancılık Ürünleri Ticaret A.Ş., Başar Tarım Ürünleri Tic. San. A.Ş., Koç Kardeşler Tar. Ürünleri Sanayi Ticaret Ltd. ŞTİ., Tur Tarım Ürünleri ve Tekstil San. Tic. Ltd. ŞTİ, Ali Çatal, Mustafa Sıtkı Ürküt, Sarıbaş Tarım ve Süt Ürünleri İmalat Paz. San. ve Tic. Ltd. ŞTİ., Bayındıroğulları Deri Gıda Hayvancılık Nakliye Tarım Ürünlerin Sanayi ve Ticaret Ltd. ŞTİ., Ali Özcan, Sami Savaş yer alıyor.

“BU SON DÖNEMİM”

Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Faruk Kula, yaptığı açıklamada “Ticaret Borsamızın seçimlerini şu anda yapmakla görevliyiz. Ben 26 yıldan bu yana bu kurumun kesintisiz olmak şartıyla başkanlığını yapan bir arkadaşınızım. 26 yıllık görev sürem içerisinde kurumu daha ileriye götürebilmek için bütün imkanlarımla arkadaşlarımızla beraber çalıştım. Birlik ve beraberliği şehirde sağlamak için uzun mücadeleler vermiş bir insanım bunu Balıkesir halkı da bilir. Bizim seçimlerimiz üyeler tarafından yapılan bir seçimdir. Eğer üyelerin senin yapmış olduğun görevi layıkıyla yapmadığına kanaat getirirse seni görevinden değiştirir. Başka yapabileceğine inandığı kişiyi göreve getirir. Bu kurumda üyelerimize bize 26 yıldır güvenmiş bir 4 yıl için bugün tekrar seçim yapıyoruz. 4 yıl için daha güven oyu almak için bugün seçimini yapıyoruz. Bu dönem bittikten sonrada Balıkesir’de bazı spekülasyon yapanlar var şer güçler var. Onlara cevap olarak söylüyorum. Ben bu dönemi de bitirdikten sonra Balıkesir’de borsa başkanlığını da bırakacağım. Geriden gelen gençlere bırakacağım ama hiç bir zaman öyle çığırtkanlık yapanlara bırakmayacağız onu söylemeliyim. Layık olan kişileri yapacağız hak eden kişileri yapacağız. Balıkesir’i daha iyi yerlere götürmek için el birlik mücadele edeceğiz.” dedi.


Etiketler: faruk kula -BTB

Diğer BALIKESİR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.