SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 22.10.2018

BALIKESİR’İN TARIM VE HAYVANCILIK POTANSİYELİNE HAYRAN KALDI

BALIKESİR’İN TARIM VE HAYVANCILIK POTANSİYELİNE HAYRAN KALDI
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, bir dizi etkinliklere katılmak için geldiği Balıkesir’de Büyükşehir Belediyesi’ni ve AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. AK Parti İl Başkanlığı’nda Balıkesir izlenimleriyle ilgili açıklama yapan Bakan Fakıbaba, Balıkesir’in tarım ve hayvancılıktaki potansiyelini ziyaret esnasında yakından görme şansı yakaladığını belirtti.14.05.2018 12:48

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Bigadiç’te düzenlenen Et ve Süt Festivali’nin ardından Büyükşehir Belediyesi ve AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. İlk ziyaretini Büyükşehir Belediyesi’ne gerçekleştiren Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, burada Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’ndan Balıkesir hakkında bilgi aldı. Balıkesir’in tarım ve hayvancılık potansiyeli hakkında bilgi veren Kafaoğlu, “Balıkesir iki denize kıyısı olan, farklı coğrafi özelliklere sahip zor bir coğrafya. 20 ilçemiz bulunuyor.  İstanbul’un üç katı yüzölçümümüz var.  Merkez nüfusumuz 300 bin, ilçeler ve köylerle birlikte 1 milyon 200 bin nüfusumuz var. Kırsal mahallelerimizde yoğun bir nüfusumuz var. Balıkesir çok stratejik konumu bulunuyor. İki askeri havalimanı ve iki tane sivil havalimanımız var. Maden yönünden zenginiz. Turizm, tarım ve hayvancılık ve sanayi alanlarında öne çıkıyoruz” dedi.  

“BALIKESİR’İ TURİZM ŞEHRİ OLARAK BİLİYORDUM AMA…”

Büyükşehir Belediyesi ziyareti sonrasında AK Parti İl Başkanlığı’na geçen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, burada Balıkesir programındaki izlenimleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Balıkesir’in tarım ve hayvancılıktaki potansiyelini ziyaret esnasında yakından görme fırsatı yakaladığını belirten Fakıbaba, “Balıkesir’e daha önce de gelmiştim. Ama gerçekten Balıkesir Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı olunca bu yöne yönelmek benim görevimdi. Yani bu yönüyle Balıkesir’i çok fazla bilmiyordum. Daha çok turizm olarak öne çıkmıştı. Ama özellikle üretici kardeşlerimizi görünce, Büyükşehir Belediye Başkanımızın gıda, tarım ve hayvancılıkla ilgili projelerini görünce hakikatten burasının sadece turizm şehri olmadığını, hayvancılık ve tarım olarak da çok önemli merkezlerin başında geldiğini gördüm ve çok mutlu oldum. Zaten hep diyordum; tarım, gıda ve hayvancılıkla ilgili Türkiye’de insanların içinde bir kuşku olmasın. Mutlaka ve mutlaka biz sadece bu bölgenin değil, dünyanın önemli gıda, tarım ve hayvancılık ülkesi olacağız ve bu konuda önemli projelerimiz var ve bu projeler yürüyor. Bakıyorum bakanlığın bütün projelerine yereller hep sahip çıkmış. Bu da beni bir bakan olarak çok mutlu ediyor” dedi.

“BALIKESİR HALKI BİZE DURMAK YOK, YOLA DEVAM DİYECEKTİR”

Balıkesir’in yapılan güzel hizmetlerin karşılığını 24 Haziran’da destekle vereceğine inandığını söyleyen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, “Gerçekten bugün ben de mükemmel bir gün geçirdim. Evelallah sayenizde, bütün arkadaşlarımın sayesinde güzel bir gün geçirdim. Bir defa Balıkesir’de insanlar mükemmel. Yani gıdayı, tarımı, hayvancılığı bırakın Balıkesir’in insanları çok misafirperver, güler yüzlü, insancıl. Zaten sayın vekillerimle mecliste devamlı beraberdik. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız inanıyorum çok güzel şeylere imza atıyor ve atmaya devam edecek. İnşallah 24 Haziran’da bu hizmetlerin karşılığını inanıyorum ki Balıkesir halkı bize durmak yok, yola devam diyecektir. Bunu diyeceklerine ben şahsen bugün şahit oldum ve inşallah daha fazla çalışacağız, halkımıza daha fazla hizmetkârlık yapacağız, onlara daha fazla layık olmak için elimizden geleni yapacağız. Ama tarım ve hayvancılık bağlamında da Balıkesir’de olmaktan, Balıkesir’deki bu potansiyeli görmekten çok mutlu oldum. Ben çok teşekkür ediyorum ve bütün Balıkesirli hemşehrilerime yürekten teşekkür ediyorum, başarılarının devamını diliyorum” dedi.


Etiketler: AK PARTİ

Diğer BALIKESİR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.