SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 21.09.2018

ALTIEYLÜL'ÜN YENİ BAŞKANI HASAN AVCI

ALTIEYLÜL'ÜN YENİ BAŞKANI HASAN AVCI
Zekai Kafaoğlu'nun Büyükşehir Belediye Başkanı olmasıyla boşalan Altıeylül Belediye Başkanlığı görevine Hasan Avcı seçildi.13.11.2017 10:08

Zekai KAFAOĞLU’nun Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesiyle boşalan Altıeylül Belediye Başkanlığı görevine, cumartesi günü yapılan seçimle Hasan AVCI geldi. Altıeylül Belediye Meclisi seçiminde AK Parti gurubu adına söz alan Av. Birol ŞAHİN, Hasan AVCI’yı aday gösterdiklerini belirtti.

   Yapılan seçimde 26 oyla Başkan seçilen AVCI, ‘Yüce Meclisimizin şahsıma göstermiş olduğu teveccühe, desteklerini esirgemeyen AK Parti gurubumuza ve MHP gurubuna gönülden teşekkür ediyorum. Belediyemiz kurulduğundan bugüne, ortak paydamız ‘Altıeylül’ olduğundan, iktidarıyla muhalefetiyle bir bütün olarak hareket ettik.  Bundan sonra da birlik ve beraberliğimizin aynı şekilde devam edeceğine inancım tamdır. Tek amacımız vardır; o da Altıeylül İlçemize en güzel hizmetleri, hep birlikte el ele vererek yapmaktır; bu amaca hizmet edecek her türlü görüş ve fikre kapımız açıktır. Bizim kapımız millete hizmet kapısıdır, bizim kapımız millet kapısıdır, bizim kapımız halk kapısıdır. Bu kapı herkese açıktır ve açık kalacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle seçimimizin hayırlara vesile olmasını diliyor, hepinizi sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum’ dedi.

    Seçimin ardından Başkanlık Makamına geçen AVCI, Başkan Vekilliği görevini yürüten Faruk ÖZEN’den Başkanlık Mührünü teslim aldı.

   Devir teslim töreni sırasında konuşan AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Salih KOCA; ‘Bugün gerçekleşen mecliste güzel bir birliktelik vardı. Olgun bir şekilde bu sürecin geçirilmesi konusunda emek sarf eden değerli belediye meclis üyelerimize, desteklerini esirgemeyen MHP meclis üyelerine İl Başkanımız Hasan Demiraslan’a ve tüm teşkilat mensubu arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bu bir bayrak yarışı, bu meclis Altıeylül'ün kurucu meclisi ve önemli bir görevi ifa etti arkadaşlarımız. Bu bayrak yarışında inanıyorum ki Hasan kardeşimiz bundan sonraki süreçte bu bayrağı çok daha ilerilere taşıyacak ve Balıkesir çok daha iyi bir noktaya gelecek’ şeklinde konuştu.’

Devir teslim töreni sonrasında Başkan Avcı, makamında tebrikleri kabul etti.


Etiketler: HASAN AVCI

Diğer BALIKESİR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.