SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 21.09.2018

AKIN:ASLANLAR GİBİ ÇALIŞIP KAZANMAK ZORUNDAYIZ

AKIN:ASLANLAR GİBİ ÇALIŞIP KAZANMAK ZORUNDAYIZ
CHP Milletvekili Ahmet Akın: CHP’li olmak sadece oy kullanmak demek değil. Yakın zamanda seçimler başlayacak. Sahada kalabalık olmalıyız. Çocuklarınız için hiçbir hesap yapmadan aslanlar gibi çalışıp kazanmak zorundayız.08.01.2018 10:13

CHP Milletvekili Ahmet Akın ise konuşmasında parti içindeki birlik ve beraberliğin başarıyı getireceğini ifade etti. Akın şunları söyledi:

“CHP’li olmak demek cumhuriyetin kurucusu demokrasinin öncü olmak demektir. CHP’li olmak demek bağımsızlık benim karakterimdir, Mustafa Kemal Atatürk demektir. Bu devrimci ruh yeni bir umut olacaktır. Biz buna yürekten inanıyoruz. Bütün Türkiye’ye bir umut olmak için yollara çıktık.

2018’DE DE AYNI ŞEKİLDE ÇALIŞACAĞIZ

2017’de 3 önemli konu yaşandı. 16 Nisan referandumunda toplumun yarısından fazlası hayır dedi. Hak hukuk adalet diyerek bu şiarla 10 milyonlar olduk. Arından adalet yürüyüşü yaptık. Son olarak adalet kurultayında tohumları attık. 2018’de de aynı şekilde çalışacağız. Belediye başkanlarımız kumpas kurularak görevlerinden uzaklaştırılıyor. Bizim başkanlarımızın verilemeyecek hiçbir hesabı yok. Saraydan gelen talimatlarla bu uygulamayı red ediyoruz, tanımıyoruz. Bizim belediye başkanlarımız rüşvet almadılar, para aklamadılar, Malta’da şirket kurmadı, orada para aklamadı.

DEMOKRASİYİ AKP’DEN KURTARACAĞIZ

Demokrasiyi AKP karanlığından kurtarmak için çok çalışacağız. 2019 seçimlerine hazır olarak çıkacağız. Kimsenin şüphesi olmasın. Bu kongre hassas bir dönemde yapılıyor. AKP’nin dayatmalarına rağmen birlik ve beraberliğin yansıtılması bize yararlı olacaktır. OHAL dediler olağan oldu. Demokrasiyi, anayasayı, hukuku askı altına aldılar. Bunların muhalefete asla tahammülü yok, tartışma kültürleri yok. İstedikleri bu. Bu ülkeyi bırakmamak için mücadele vermek zorundayız.

MÜCADELEYE DEVAM

Devletin elinde bulunan güç kullanma yetkisini vatandaşa teslim edecekler. Taşeron işçilerin haklarını savunduk, onların arkasında olduk, kölelik dedik, kadro dedik. Kimseden görüş almadılar, meclise götürmediler ve ortaya yeni yeni problemlerle ortaya çıkan bir sistem getirdiler. Bunun sadece adında taşeron yok. Eşit işe eşit ücret yok. Mücadele vermeye devam edeceğiz.

AKP BİZİ TAKİP EDİYOR

AKP’nin politikasının özeti şu: Milletin ekmeğinden çalıp adına zam dememek için gramajla oynamak. Asgari ücreti açıkladılar. 1603 lira. Biz 2 bin lira olacak derken palavradan atmadık, hesap yaptık. İnanın böyle bir muhalefet yapmasaydık 50 lira zam yapacaklardı. Asgari en az demek. Şu anda asgari ücretin adı sefalet ücreti demektir. Bunu gittiğiniz her yerde anlatın. Eğer bunları anlatırsak işte o zaman partimize görevimizi yapmış oluruz.

SAHADA KALABALIK OLMALIYIZ

Sayın Cumhurbaşkanı Tunus’tan zeytinyağı alabiliriz dedi. Bizim 170 milyon adet zeytin ağacımız var. Bizim kimseye ihtiyacımız yok. Onlara destek vermeliyiz. Hak ettikleri parayı almaya ihtiyaçları var. Biz bunun için mücadele veriyoruz onlar köyleri boşaltıyor. CHP’li olmak sadece oy kullanmak demek değil. Yakın zamanda seçimler başlayacak. Sahada kalabalık olmalıyız. Çocuklarınız için hiçbir hesap yapmadan aslanlar gibi çalışıp kazanmak zorundayız.

DİYANET BAŞKANI İSTİFA ETMELİ

Cumhuriyetin ilanından 1 yıl sonra Diyanet kuruldu. Diyanet şimdi toplumu ayrıştırıyor, infial yaratan fetvalar veren, iktidarın amaçlarına hizmet veren bir kurum haline geldi. Bu zihniyete çocuklarımızı teslim etmeyeceğiz. Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Laik bir devletin kurumu olan Diyanetin başkanı derhal istifa etmelidir. Kendisi çok büyük bir tehdittir.

KAZANAN BALIKESİR OLACAK

Bugün bu salonda kim seçilirse seçilsin partimize hizmet verecek. Tam bir birlik ve beraberlik içerisinde birbirimizi çok severek tek ses olarak çalışacağız. Bu bizim namus borcumuz. Balıkesir’i kazanarak çiftçinin, esnafın, gencin, kadının, emeklinin, işçinin Balıkesir’de yaşayan herkese kazanan bir Balıkesir vereceğiz."


Etiketler: CHP

Diğer BALIKESİR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.