SON DAKİKA

BALTOK BAN BAN'A SPONSOR OLDU         

Bugün: 26.09.2018

AK PARTİ HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTI

AK PARTİ HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTI
24 Haziran Genel seçimlerinde AK Parti'den Balıkesir milletvekili seçilen Adil Çelik, Belgin Uygur, Yavuz Subaşı, Mustafa Canbey ve Pakize Mutlu Aydemir mazbatalarını aldı. İl Seçim kurulu Başkanı Ünal İzgi’nin elinden mazbatalarını alan AK Partili milletvekilleri Balıkesir’e hizmet etmek için Ankara’ya gittiklerini açıkladı.30.06.2018 11:32

Adliye Binası önünde milletvekilleri yaptığı açıklamada Balıkesir’in daha da gelişmesi için çaba göstereceklerini belirtirlerken, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da yerel seçimlerde 20 ilçeye talip olduklarını söyledi. İl Başkanı Hasan Demiraslan da teşkilatın çalışmalarıyla büyük başarıya imza attıklarını belirtti.

DURMAK YOK YOLA DEVAM

AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan Balıkesir’e hizmet sevdalısı olduklarını belirterek şunları söyledi:“Dualarla çıktığımız bu kutlu yolda, zafere ulaştıran Allah’a hamd olsun ki bugünleri bize gösterdi. Milletvekillerimiz mazbatalarını aldı. Buradaki bu zamana olan yolculuğumuzu nihayete erdirdik. Bundan sonraki yolculukları milletvekillerimizin Balıkesir’e hizmet için olacaktır. Allah bu hizmet yolculuğunda hayırlı hizmetler yapmayı milletvekillerimize nasip etsin inşallah. Allah sağlık, sıhhat versin, birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Bu anlamlı günde milletvekillerimizi, bizleri yalnız bırakmadınız. Tüm ilçe başkanlarımız, belediye başkanlarımız, kadın kollarımız, gençlik kollarımız, herkes burada. Durmak yok yola devam.”

 HEP BERABER BALIKESİR OLDUK

Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da 24 Haziran seçimlerinin ardından yeni bir seçim hazırlıklarına başladıklarını söyledi. Kafaoğlu yerel seçimlerde başta büyükşehir olmak üzere 20 ilçe belediyesine talip olduklarını belirterek şunları söyledi:“Balıkesir açısından fevkalade güzel bir sonuç oldu. Milletvekili sayımızı artırdık. Bu son derece anlamlı. Hakikatten başta il başkanımız ve yönetimi olmak üzere ilçe başkanlarımız, belediye başkanlarımız, meclis üyelerimiz bütün teşkilat mensuplarımız ve dokuz milletvekili adayımız dehşet bir çalışma sergiledi. İl teşkilatımızın önderliğinde SKM’nin yaptığı program çerçevesinde ayak basılmadık yer, sıkılmadık el, dokunulmadık gönül bırakılmadı. Bir olduk, beraber olduk, diri olduk, iri olduk, kardeş olduk, hep beraber Balıkesir olduk. Bunun güzel sonuçlarını da almış olduk. Artık Balıkesir’de sineler toplu vuruyor. Ne kadar çaba sarf ederlerse etsinler asla tefrikaya düşmek yok, beraber olacağız, kardeş olacağız ve sineler Balıkesir'de artık toplu vuracak.

20 İLÇEYE TALİBİZ

Bir seçimin bittiği yerde diğer seçim başlıyor. İnşallah hep beraber beş milletvekilimizle birlikte teşkilatların gücüyle şimdi yerel seçimlere hazırlanarak başta büyükşehir olmak üzere 20 ilçenin hapsine talibiz. Vekilleriz de Ankara’da bizim elimiz ayağımız olacaklar. Öznesi Balıkesir olduğu zaman herkes elini taşın altına koyacak. Balıkesir’in gelişmesi, kalkınması için, Balıkesir’in gelişmişlik seviyesinin yükselmesi noktasında bir olacağız, beraber olacağız. Milletvekillerimiz Ankara’da bizler de belediye başkanlarımız ve teşkilatlarla beraber Balıkesir’in her yerini harmanlayarak inşallah bu bayrağı daha yukarılara asacağımıza yürekten inanıyorum.”

***

DÜNYAYA ÖRNEK BİR SEÇİM GEÇİRDİK

AK Parti milletvekili Adil Çelik ise Balıkesir’de huzurlu bir seçim yaşandığını belirterek şunları dile getirdi:“Her şeyden önce Balıkesirli kardeşlerime teşekkür ediyorum. Çok güzel bir ortamda seçimi, yarışı yaptık. Diğer partilerle birlikte; Cumhuriyet Halk Partisi olsun, İYİ Parti, MHP hep beraber seçimi tamamladık. Ufak tefek birkaç münferit olayı saymazsak gayet huzur içerisinde, barış içerisinde bir seçim yaptık. Demokrasinin güzelliği budur. Söylenen bütün sözlerin aksine dünyaya örnek olacak bir seçim süreci geçirdik ve sandığa milletin iradesi tam olarak yansıdı. Kullanılan oylara bakılacak oylara bakarsak, dünyanın hiçbir yerinde görülmeyen bir katılım var. Bu da Türk halkının, insanımızın demokrasiye ne kadar sahip çıktığını ve yine oy vereceğe yere de ne kadar sahip çıktığının bir göstergesi. Tabi ki demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla birlikte işlemesi bakımından çok önem arz ediyor. Bu itibarla bakacak olursak milli irade sandığa tam olarak yansımıştır. Milletin iradesi de burada sizlerin huzurundadır.

BİRLİĞİMİZE HALEL GETİRMEDEN HİZMET EDECEĞİZ

Cumhuriyet Halk Partisi’nden üç, İYİ Parti’den de bir milletvekili arkadaşımız birlikte, onlar da kendi temsil ettikleri yerlere hizmet edecekler. Biz de iktidar partisinde olmanın sorumluluğu daha farklı. Teşkilatımızla birlikte, yerel yönetimlerimizle birlikte inşallah bütün milletvekili arkadaşlarımızla birlikte inşallah ilk önce kendi içimizde huzur ve güveni koruyacağız. Aramızda çok güzel bir birliktelik var. İnşallah buna halel getirmeden, halel getirmek isteyenlere de fırsat vermeden şehrimizde yapılacak çok güzel işler ve hizmetler var. Yerel yönetim, genel yönetim, teşkilat ve Balıkesirliler hep birlikte Balıkesir’i çok güzel yerlere hep birlikte taşıyacağız.”

***

VAKİT HASAT VAKTİ

AK Parti milletvekili Mustafa Canbey ise seçim sonuçlarının ardından hizmet anlamında hasat vaktinin geldiğini belirterek şunları ifade etti:“Bugün bizim için hasat zamanı. Çok güzel çalışmalar yaptık. İlimizi adım adım, karış karış dolaştık, halkımızla buluştuk. Hep birlikte çok güzel çalışmalar yaptık ve bugün sloganımızda olduğu gibi hasat vakti diyoruz. Mazbatalarımızı aldık ve bundan sonra da hizmet vakti diyoruz. İnşallah bundan sonra vekillerimizle, belediye başkanlarımızla birlikte sizlere hizmet etmek için elimizden geleni yapacağız. 

Balıkesir bu seçimde ismini, özellikle seçim başarısı anlamında Türkiye’nin en ön sıralarına yazdırmıştır. Yani Allah’a şükür güzel bir başarı elde ettik, vekil sayımızı artırdık. Oranlarımız Türkiye geneline baktığımızda oldukça başarılı. İnşallah önümüzdeki dönemde biz halkımıza, seçmenlerimize, şehrimize layık olmaya çalışacağız. Balıkesir’imizi yeni ufuklara taşımak için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Hem Ankara’da hem de Balıkesir’de güçlü olacağız. Şunu söylemek istiyorum: Bizlere sizler güvendiniz, inşallah bizler de sizleri mahçup etmeyeceğiz.”

***

VEKİL SAYIMIZ ARTTI

AK Parti Milletvekili Belgin Uygur da yaptığı konuşmada Balıkesir’e hizmet etmek için yola çıktıklarını belirterek şunları kaydetti:“16 yıl önce bütün milletimizle beraber başladığımız kutlu yürüyüşümüz 24 Haziran’da yeni bir zaferle taçlandı. Allah’a şükürler olsun hem Türkiye genelinde hem de Balıkesir’imizde AK Parti olarak hem Cumhurbaşkanlığı hem de milletvekili seçimlerinde çok güzel sonuç elde ettik. İlk defa Balıkesir’imizde iki tane bayan milletvekilimiz var. Dört olan milletvekili sayımızı beşe çıkardık. Tabi biz bize verilen görevi bir emanet olarak görüyoruz. Sizlere hizmet etme yolunda bize verilen bu emaneti Allah layıkıyla taşımayı, en iyi şekilde yapmayı, alnımızın akıyla görevde bulunmayı nasip etsin. Seçim sürecindeki destekleri ve katkıları için de yine bütün teşkilat mensubu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra da durmak yok yola devam diyoruz.”

***

KANIMIZIN SON DAMLASINA KADAR ÇALIŞTIK

AK Parti Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir de Balıkesir’de herkesin gönlünü alarak seçimde büyük bir zafer kazandıklarını söyledi. Aydemir şunları kaydetti:“Ben çok duygusalım, çok zorlu bir süreçten, zor bir seçimden hatta Kurtuluş Savaşı olarak adlandırdığımız bir seçimden geçtik. Dava arkadaşlarımla beraber, teşkilatlarımızla beraber çok çalıştık. Kanımızın son damlasına kadar çalıştık. Hiç kimsenin gitmediği, ulaşmadığı elleri sıktık. Kimsenin gitmediği köylere, mahallelere gittik. Tek tek herkesin gönlünü aldık ve sonuçta bu kıymetli başarıyı elde ettik. Memleketime, doğduğum, doyduğum, yaşadığım memleketime hizmet etme onurunu elde ettim. Teveccühünüz için, takdiriniz için teşekkür ederim. Güveninize layık olmak için ne gerekiyorsa elimizden geleni yapacağız beş milletvekili olarak. Çok güzel bir ekip; yerli ve milli bir ekiple gidiyoruz. Hepimiz sizi anladık, sizi dinledik ve sonuna kadar bu kutlu davada beraber olacağız. Sadece oy verenler değil, birlik ve beraberlik içinde bütün Balıkesir’i kucaklayacağız inşallah.”

***

MUHTAR BİLE OLAMAZ DENDİ

O ŞİMDİ DEVLET BAŞKANI

AK Parti milletvekili Yavuz Subaşı da 2023 hedeflerine doğru Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde yola devam ettiklerini belirterek şunları ifade etti:“16 yıl önceye; 2002’ye gittiğimiz zaman, 2002 seçimlerinden önce muhtar bile olamayacak denen birinin liderliğinde bir parti seçime girdi. 16 yıl sonra yapılan seçimde Türkiye Cumhuriyeti’nin devlet yönetim sistemindeki değişiklik nedeniyle ilk devlet başkanı seçildi. Nereden nereye geldik. Halimize ne kadar şükretsek, Cenab-ı Allah’a ne kadar hamd etsek azdır. O gazete manşetlerini hatırlayın; ‘siyasi hayatı bitti, muhtar bile olamaz’ denildi. O şimdi devlet başkanı.

Ben bu seçim süreci içerisinde devletimizin ortak paydası olarak seçmenlerimizin tek bayrak, tek millet, tek devlet, tek vatan ortak paydasında birleştiğini ve 2023 Türkiye’sine Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde AK Parti’ye 5 yıl daha görev verdiğini hep beraber gördük, yaşadık. Bu seçim zaferinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”


Etiketler: AK PARTİ

Diğer BALIKESİR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.